OKULLARIN SATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Hatay Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, kamu personel yasası ile ilgili başlattıkları eylemi sürdürme kararı alırken, eylemlerinden vazgeçmeyecekleri mesajını yinelediler.
OKULLARIN SATILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Okulları gezerek, okulların satılmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Samandağ Eğitim-Sen yöneticileri, dağıttıkları bildiride, AKP’nin Kamu Personel Yasasını değiştirmeye, dolayısıyla da okulları bir ticarethaneye, velileri müşteriye ve başta öğretmenler olmak üzere tüm kamu personelini köleye dönüştürmeye çalıştığı iddiasını tekrarladı.

AKP’nin getirmeye çalıştığı kamu personel yasasıyla sosyal güvencelerin kalkacağını ifade eden Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, ‘AKP’nin sınırsız kadrolaşma anlamına gelen ve kamu emekçileri için kapı kulluğunu reva gören Kamu Personel Yasa Tasarısına karşı durmaya ve iş güvencemize sahip çıkmaya devam edeceğiz’ ifadesinde bulundular.

Sendikaların, konfederasyonların ve demokratik kitle örgütlerinin kimileri “iyi olacak, çalışan çalışmayan belli olacak”, kimileri “yok canım bu kadarını da yapamazlar”, kimileri “hele tasarı bir meclise gelsin o zaman bakarız” dediklerini açıklamalarında yer veren Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, bildirilerinde şu iddiaları dile getirdiler:

‘ Bizler AKP iktidarının 10 yıllık zulüm, açlık, sefalet ve emekçiyi yok sayan icraatlarının tanığı ve mağduru olarak, bu yasaya itirazımızı tüm gücümüzle haykırmaya ve bu süreçte son aşamada gerçek anlamda mağdur olacak halkımızı da haklı mücadelemize katmaya devam edeceğiz.

Başlattığımız eylemlerimize sürdürüyoruz. 23 Ocak’a kadar da her gün bir okulumuzun önünde “ücretli köleliğe hayır” demeye devam edeceğiz.

23 Ocak Çarşamba günü saat 19.00’da da “Eğitim-Sen’in Kuruluş Yıldönümünde” “Eğitimsen ve KESK dimdik ayakta” mesajını vermek için “Erdal Bayrakoğlu” konseriyle kampanyamızı sonlandıracağız’.

Samandağ Eğitim-Sen üyeleri, Tüm eylem ve etkinliklerinde halkı yanlarında görmek istediklerini açıklamalarında yer verdiler.