ÖRNEK OKUL MÜDÜRÜ

 Hatay Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu'nun müdürü Salih Er, iftar saatinden sahura kadar öğrencileri için çalışıyor.
ÖRNEK OKUL MÜDÜRÜ
Er, öğrencileri tatildeyken o eline matkabı, tornavidayı alıp okuldaki tadilat işlerini yaparak okulu yeni eğitim öğretim yılına hazırlıyor.
     Okuldaki öğrenci mevcudunun 2 bin 50 kişi olduğunu 86 öğretmenin olduğunu belirten Er, ''Yaz tatilinde öğrencilerimizin oturduğu sıraların daha kaliteli olması ve yeni eğitim ve öğretimin verimli geçmesini sağlamak için çalışıyorum'' diye konuştu. 
     Er, Şubat ayında göreve başladığını ifade ederek, okullunun ilköğretim yönetmeliğine uygun şekilde olması için çaba gösterdiklerini kaydetti.
     Hatay'da işçiliğin çok pahalı olmasından dolayı veli ve okul aile birliğinin maddi yardımlarıyla ancak malzemeleri alabildiklerinin altını çizen Er, şöyle devam etti:

     ''Tadilat işlerinden anlıyorum ve severek yapıyorum. Kendi okulumuzun işçiliğini yapıyım dedim. Bundan da hiç gocunmuyorum. Böylelikle okuluma faydalı olmak istiyorum. Gündüz sıcak ve oruçlu olduğum için iftardan sonra okula gelerek sahura kadar çalışıyorum. Okulun kaloriferini ve bacaları temizledim. Sınıfların tamamını boyadım. 635 sıra ve oturağını elden geçirdim. Altında kırık parçalar varsa değiştirdim. Önümüzdeki günlerde perdeleri ve askılıkların eksikliklerini tamamlayacağım. Amacım öğretmen ve öğrencilerimiz okula geldiklerinde temiz ve nezih bir ortamda eğitim-öğretimlerini yapmalarını sağlamak''
     Er, öğrencilerinin başarısının da çok yüksek olduğunu vurgulayarak, bu yıl Fen Lisesine 10, Anadolu öğretmen Lisesine 14, Sağlık Meslek Lisesi'ne de 27 kişinin ayrıca çok sayıda öğrencilerinin de meslek liselerine yerleştiğini belirtti.
     Salih öğretmen bu anlamlı davranışıyla herkese örnek oluyor.
ÖRNEK OKUL MÜDÜRÜ haberi 20 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  30155 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle