OYAK Liselerarası Matematik Yarışması hatay da

OYAK Liselerarası Matematik Yarışması'nın Hatay bölümünün 19 Kasım Cumartesi günü yapılacağı bildirildi.
OYAK Liselerarası Matematik Yarışması hatay da
 OYAK'tan yapılan yazılı açıklamada, OYAK Çimento Grubu Şirketlerinin, faaliyet gösterdiği illerde 2002?den bu yana düzenlenen Liselerarası Matematik Yarışması, son 5 yıldır diğer OYAK Şirketlerinin katılımı ile projeye devam ettiği belirtildi.
     11 OYAK İştirakine ve 15 ile yayılan yarışmanın 15 ilde eş zamanlı yapılacağı belirtilen açıklamada, şunlara yer verildi:

     ''Bu yıl 11. düzenlenecek matematik yarışması, Adana, Balıkesir, Batman, Bolu, Düzce, Hatay, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mardin, Ordu, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ ve Zonguldak illerinde düzenlenecek. Bu illerde organizasyona Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, Ünye Çimento, Aslan Çimento, OYAK Beton, Renault MAİS, Erdemir, İsdemir, Ermaden ve Tukaş ev sahipliği yapacak. Son 9 yılda 2966 okulda 11.864 öğrencinin katıldığı yarışmanın 19 Kasım 2011, Cumartesi günü düzenlenecek I. Aşama sınavına bu yıl da 500 okul ve 2000 öğrencinin katılması bekleniyor.''
     Açıklamada, dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okul müdürlerine 5 ile 15 bin TL arasında ödül verileceği de kaydedildi.