Rektör Dereli Görevi Devraldı

<strong>İskenderun Teknik &Uuml;niversitesi Rekt&ouml;r&uuml; Prof. Dr. T&uuml;rkay Dereli T&ouml;renle G&ouml;revine Başladı</strong>
Rektör Dereli Görevi Devraldı
İskenderun Teknik Üniversitesi’nin Rektörlük görevini de vekâleten yürüten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya düzenlenen devir teslim töreni ile görevini Prof. Dr. Türkay Dereli’ye devretti.İskenderun Teknik Üniversitesi personelinin yer aldığı törende gelecek için umut dolu konuşmalara yer verildi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya, konuşmasında ilk olarak son zamanlarda yaşanan acı olaylara değinerek, ülkemizin içinde bulunduğu bu sıkıntılı durumun yakın bir zamanda bitmesini umduğunu ifade etti.Mustafa kemal Üniversitesi Rektörü olduğu günden beri herhangi bir ayrışma yaşanmamasına özen gösterdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Hasan Kaya, “İskenderun bölgesindeki öğretim üyelerimizin her türlü sorunlarına çare bulmaya çalıştık. Öğrencilerimizin sıkıntılarını çözmeye gayret ettik. Burada artık Mustafa Kemal Üniversitesi’nin çatısı altında bulunan okullarımız, yeni kurulan İskenderun Teknik Üniversitesi’ne dahil oldu. Bu nedenle yeni üniversitemizin bizim için değeri ve önemi büyüktür, kalbimizde ayrı bir yeri vardır. İnşallah adına yakışır bir şekilde büyük ve önemli başarılara imza atan bir teknik üniversite olacaktır” dedi.
Üniversitelerin genişlemesinden ziyade büyük bir atılım yapacak, Türkiye’ye katma değer sağlayacak şekilde yapılanmasını temenni ettiklerini dile getiren Rektör Kaya, “Mustafa Kemal Üniversitesi kuruluşundan günümüze kadar huzur, birlik ve dayanışma içinde çalışarak büyük gelişmeler kaydetti. Aynı şekilde İskenderun Teknik Üniversitesi’nin de Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli yönetiminde büyük başarılar sağlayacağına yürekten inanıyor, bu inançla rektörlük görevini kendilerine gönül rahatlığıyla devrediyorum.” dedi.İskenderun’un, sanayinin önemli bir merkezi olduğu için üniversite için çok büyük destek sağlayacağını vurgulayan Rektör Kaya, “Sayın Rektörüm Prof. Dr. Türkay Dereli’ye başarılar diliyorum. Bizler Mustafa Kemal Üniversitesi olarak her zaman yanlarında olacağız.” ifadesini kullandı.Görevi devralan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli ise her zaman ilklerin zor olduğunu söyledi. Buraya gelerek büyük bir aile olduklarını ve İskenderunluların kendisini bağrına bastığını ifade eden Dereli, “Bizlere böylesine büyük bir görev verildi. Bu görevin kutsal olduğunun bilincindeyim. Herkesin destekleriyle böylesine zor bir görevi başarıyla yerine getireceğiz. Hiçbir şeyin tek başına başarıldığını görmedim. Dolayısıyla burada güzel ve iyi bir ekip olduğunu biliyorum. Daha da gelişip büyütürsek bu halkanın İskenderun için, Türkiye için ve Dünya için güzel işler yapabileceğine inanıyorum. Bu inancım olduğu için bugün karşınızdayım. Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Kaya ve şahsında Mustafa Kemal Üniversitesine teşekkür ediyorum.” dedi.Konuşmaların ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye rektörlük binişini giydirdi.
Rektör Dereli Görevi Devraldı haberi 18 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4550 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle