Rektör Kaya’dan Anlamlı Destek

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">MK&Uuml; Rekt&ouml;r&uuml; Prof. Dr. Hasan Kaya, Mustafa Kemal &Uuml;niversitesi&rsquo;nde &ouml;ğrenim g&ouml;ren engelli &ouml;ğrencilerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Rekt&ouml;rl&uuml;k Senato Salonu&rsquo;nda ger&ccedil;ekleşen buluşmada &Uuml;niversitemiz Rekt&ouml;r Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılın&ccedil; ve Prof. Dr. Veysel Eren&rsquo;in yanı sıra &Ouml;zel Gereksinimli Bireyler Birimi Koordinat&ouml;r&uuml; Yrd. Do&ccedil;. Dr. Ayşeg&uuml;l Ş&uuml;kran &Ouml;z ve &Ouml;ğrenci İşleri Daire Başkanı Latife Zeytineli de hazır bulundu.&nbsp;</span>
Rektör Kaya’dan Anlamlı Destek
MKÜ fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarında okuyan engelli öğrencilerin katıldığı toplantıda konuşan Rektör Kaya, engelli öğrencilerin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak her insanın birer engelli adayı olduğunu vurguladı. Engelli vatandaşlarımızın sadece bir gün için değil bütün bir ömür hatırlanması gerektiğine dikkati çeken Rektör Kaya, Üniversite olarak özel gereksinime ihtiyaç duyan öğrencilerin her türlü yardımlarına koşacaklarını dile getirdi. Engelli öğrenciler için düşünülen telefon, asansör ve sinyalizyon uygulamalarının yeniden revize edileceğini kaydeden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, özel gereksinime ihtiyaç duyan hiçbir öğrencinin ihtiyaçlarını görmezden gelemeyeceklerinin altını çizdi.Bu konuda öğrencilerle tek tek sohbet eden Rektör Kaya, onların sorunlarını dinleyerek notlar tutturdu ve yakından ilgilenilmesi talimatı verdi. Özellikle ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan görme engelli öğrenciler için sadece Üniversite imkânlarının seferber edilmesinin yanı sıra özel ulaşım servisleriyle de görüşeceklerini belirtti.Öğrencilerin oldukça memnun olduğu toplantı sonrası Rektör Kaya, öğrencilere hediye takdiminde bulundu.
Rektör Kaya’dan Anlamlı Destek haberi 05 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1375 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle