Reyhanlı MYO'da ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Reyhanlı Meslek Yüksekokulu'nda ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi başarıyla tamamlandı.
Reyhanlı MYO'da ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi
  MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, kalite yönetim eğitiminin MKÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi İslam Günebakan koordinatörlüğünde, Reyhanlı Meslek Yüksekokulu'nda Baş Denetçi Osman Saraçoğlu eğitmenliğinde gerçekleşti.
     Saraçoğlu, yaptığı açıklamada, bu eğitimin amacının öğrencilerde bir farkındalık yaratmak olduğu ve eğer öğrenciler ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi konusunda kendilerini geliştirebilirlerse piyasadaki değerlerinin artacağı ve çalışacakları işletmelere de önemli katkılarda bulunabileceklerini ifade etti.
     Talep edilmesi halinde bu tür eğitimlerin üniversitenin diğer birimlerinde de yapılabileceğini belirten Saraçoğlu, kendisinin üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

     Saraçoğlu, eğitime gösterilen yoğun katılım nedeniyle ek sınıf açılarak, bu fırsatı kaçırmak istemeyen öğrencilere de imkan tanınmış olduğunu kaydetti.
     Açıklamada, verilen eğitimler sonunda eğitime katılan öğrencilere SEM tarafından ''Eğitim Değerlendirme Anketi'' uygulandı. Söz konusu ankette öğrenciler verilen eğitimin çok olumlu olduğu, eğitim süresinin biraz daha fazla olması gerektiği ve kendi alanlarıyla ilgili başka eğitimler düzenlenmesi gerektiği konusunda isteklerini bildirdikleri bildirildi.
     Eğitim sonunda katılımcılara, MKÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından onaylanmış ''Katılım Belgesi'' verileceği belirtildi.