''REYHANLI'DAKİ YENİ MESLEK YÜKSEKOKULU BİNASINDA SONA GELİYORUZ''

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, inşaatı devam eden Reyhanlı Meslek Yüksek Okulu (MYO) binasının yakın bir zamanda tamamlanacağını bildirdi. 
''REYHANLI'DAKİ YENİ MESLEK YÜKSEKOKULU BİNASINDA SONA GELİYORUZ''
Canda, yazılı açıklamasında, 3 katlı, bin 800 metrekare alan üzerine yapılan, 14 derslikli MYO'da Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi ile incelemelerde bulunduklarını kaydetti.
     Okulda bin 250 öğrencilerinin bulunduğunu ve yeni binanın hizmete girmesinin ardından bunu 2 bin 500 kişiye çıkartacaklarını ifade eden Canda, şöyle devam etti:
     ''Reyhanlı MYO binasında sona gelindi. Okulumuzun büyümesi için yeni bölümler açıyoruz. Akademik kadromuzu güçlendiriyoruz. Yakın zamanda Reyhanlı üniversitemizin büyük kampüslerinden biri durumuna gelecek.
     Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'den büyük yardım gördük. Okul inşaatının başlamasında büyük katkıları var. 10 dönüm olan okul arsamızı belediye bağışladı.
     Öğrencilerin başta barınma sorunları olmak üzere sosyal yaşam alanların geliştirilmesi gereklidir. Bunu yapmadığımız sürece öğrencilerimizi Reyhanlıda tutamayız. Öğrencilerimizin Reyhanlıda yaşamaları ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına önemli katkılar yapacaktır. Bu nedenle tüm yerel güçlerin çalışmalarımıza destek vermelerini istiyorum.''
     Şanverdi de Rektör Canda ile bir sinerji yakaladıklarını, okul inşaatı tamamlandıktan sonra bahçe düzenlenmesi, spor sahaları ve değişik aktivite merkezlerinin belediye tarafından yapılacağını belirtti.