ROBERT LİSESİ'NDEN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL DESTEK

 İstanbul Robert Lisesi'nden 24 öğrenci, Antakya merkezde İlkokul 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile resim, müzik, tiyatro, spor ve İngilizce etkinliklerinden oluşan bir gösteri düzenledi.
ROBERT LİSESİ'NDEN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL DESTEK
  Proje sorumlusu Ali Murat Gali, Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi'nde düzenlenen etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, çalışmanın hedefinin değişik kesimlerden çocuklarla tanışmak, onlara verimli bir yaz geçirmesini sağlamak, eğitimlerine küçük de olsa katkıda bulunmak olduğunu belirtti.
 
 
     Proje süresince Sümerler İlköğretim Okulu binasını kullandıklarını ifade eden Gali, proje kapsamında, öğrencilere eğitim döneminde çok fazla sunulmayan resim, müzik, tiyatro gibi farklı sosyal aktivitelerde çalışmalar yaptırdıklarını kaydetti.
 
     Çocukların daha önce denemedikleri veya yeterince üzerinde durmadıkları alanlarda değişik çalışmalarla kendilerini geliştirme imkanı bulduklarını vurgulayan Gali, çocuklara çok zor ve karmaşık gelen İngilizce'nin, nasıl keyifle ve kolay bir şekilde anlaşılabileceğini anlatmaya çalıştıklarını belirtti.
     Törende, çocuklar tarafından yazılmış veya onların fikirleriyle şekillendirilmiş, skeçler, şarkılar, videolar ve dans gösterileri sahnelendi.
     Etkinliğe, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, okul idarecileri, veliler ve bir çok öğrenci katıldı.