SAMANDAĞ MYO'DA YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

 Samandağ Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Suat Şahinler, bazı bölümlere 10 kişiden az başvuru olması nedeniyle öğrenci kabul etmediklerini söyledi.
SAMANDAĞ MYO'DA YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
Şahinler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samandağ'da deniz kenarında bulunan Barikan tesislerinin üniversiteye devredildiğini, çağdaş binaya kavuşacaklarını kaydetti.
     Yeni Eğitim Öğretim yılında öğrenci ve öğretim görevlilerine başarılar dileyen Şahinler, şöyle devam etti:
     ''Geçen yıl 3 bölümde toplam 6 programda eğitim ve öğretim sürdürülürken, yeni yılda sadece Bankacılık Sigortacılık Programına öğrenci alınmıştır. Bunun nedeni 2010- 2011 eğitim öğretim yılında tercih eden öğrenci sayısı 10 kişinin altında olan programlara bu yıl YÖK'ün kontenjan vermemesidir. Bu kapsamda bitkisel ve hayvansal üretim bölümü içindeki 4 program ve su ürünleri programına YÖK tarafından öğrenci alımı durduruldu. Bu programda sadece 2. sınıflar mezun olana kadar devam edecekler. Bunun yanında aynı bölüm içinde Bitki Koruma Programı açıldı. Bu bölüme ek kontenjandan öğrenci bekliyoruz.''
 
     Öğrenci sayasını 500'e çıkarmayı hedeflediklerini ifade eden Şahinler, ''Barikan tesislerinin yüksek okulumuza tahsisinden sonra, bankacılık sigortacılık programına ilaveten, yeni iktisadi veya sosyal programların açılması planlanmaktadır. Barikan tesislerinin Üniversitemize kazandırılmasında büyük gayretleri olan başta Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'e, Milli Emlak Genel Müdürlüğüne, il Müdürlüğüne, ilçe müdürlüğüne ve katkısı olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.