Samandağ'da okul öncesi 66 ay kayıt uygulaması

. Yetkililer ilçede 48-66 ay arası 4081 çocuk bulunduğunun resmi olarak belirlendiğini bunlardan 2537'Sinin ise kayıt yaptırdığını bildirdiler.
Samandağ'da okul öncesi 66 ay kayıt uygulaması
Samandağ kaymakamlığı bir duyuru yayınlayarak ilçede okul öncesi eğitim için yıl boyunca yeni kayıt kabul edildiğini bildiri. Samandağ kaymakamlığının konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Kaymakamlığımız bünyesinde geçtiğimiz yıllarda, mecburi eğitim çağına kadar olan çocukların zihin, beden, duygu, sosyal ve psikolojik gelişimlerini sistemli bir ortam içerisinde daha iyi sağlayan, onlara iyi alışkanlıklar ve davranışlar kazandırarak, yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olan Okul Öncesi Eğitime okullaşma oranını artırıcı çalışmalar başarıyla yürütülmüş, 48-72 aylık nüfusundaki çocuklarımızın tamamı okul öncesi eğitime dahil edilmişti.
          
Çocuklarımızın, zihinsel, duygusal, kültürel, bedeni ve sosyal gelişmesini içine alan, yaş ve yetenek özelliklerini de dikkate alarak yapılan Okul Öncesi Eğitim kayıtlarına, Yeni Eğitim – Öğretim yılında da ilçemizde bulunan Kız Meslek Lisesi Uygulama sınıfları, 75. Yıl ve Anaokulu Turgut Reis Anaokulunda 37 - 66 ay arası, bünyesinde anasınıfı olan ilkokul ve ortaokullarda ise 48-66 aylık çağ nüfusumuzdaki çocukların kayıtları yapılmaktadır.
Bu gün itibariyle 48 - 66 aylık çağ nüfusumuzdaki 4081 çocuğumuzun 2537 si okul öncesine kayıt yaptırmış olup, kayıtların tüm yıl boyunca süreceği, çocukların özellikle eğitimle ilgili geleceğinde çok önemli olan bu süreçte tüm ailelerin mutlaka duyarlı davranması gerekmektedir.”