SANAT VE TASARIMDAN GÖRKEMLİ TÖREN

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">Sanat ve Tasarım MYO a&ccedil;ık alanda d&uuml;zenlediği m&uuml;zikli t&ouml;renle mezunlarını uğurladı</span>
SANAT VE TASARIMDAN GÖRKEMLİ TÖREN
Mustafa Kemal Üniversitesi Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu, 2014-2015 eğitim öğretim döneminin finalini MKÜ sosyal tesislerinin bahçesinde düzenlediği görkemli bir törenle kapattı. Ailelerinin de eşlik ettiği öğrencilerin bu mutlu gününde verilen müzik ziyafeti mezuniyet törenin coşkusunu daha da arttırdı. Keman, org ve gitarın birlikteliğinden ortaya çıkan resitalle mest olan öğrenciler, unutulmaz bir törene tanıklık ettiler.
Yazın ilk günlerinde yemyeşil ağaçlarla kaplı ve kuş seslerinin bahçeyi çınlattığı bu özel günde öğrencilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı ve kep atma töreninde ise mutlulukları tavan yaptı. Görülmeye değer bir törene imza atan Sanat ve Tasarım Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Kahraman, “Bugün mimari Restorasyon Programının 6’ncı, Mimari Dekoratif Sanatları Programının ise ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşıyoruz.” dedi.Bugün bir sonun yaşandığını ama aynı zamanda bu sonun yeni bir başlangıca kapı araladığını dile getiren Doç. Dr. Mehmet Kahraman, “Zaman bir su misali hızla akıp geçti ve yılın sonuna geldik. Öncelikle bu zorlu hayat yolunda sizlere eğitim veren ve hocalık görevlerimizin dışında anne, baba, abi, abla gibi sizleri koruyup gözeten, sosyal hayatta işinize yarayacak, başarılı, becerikli, nitelikli, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler ve alışkanlar kazandıran hocalarımı kutlamak istiyorum.” şeklinde konuştu.Öğrencilere de seslenen Doç. Dr. Kahraman konuşmasında şunları aktardı: “Sevgili gençler; sizler, bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyorsunuz. Başkalarının da geçtiği gibi… Ancak, mevsim bitecek ve sizler başka iklimlerde de çiçek açmaya devam edeceksiniz. Bizler de yeni çiçekler ekip yetiştirmeye devam edeceğiz. Bahçemizi hiç kurutmayacağız, sulamaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın. Ailelerinizin sevgisi, ilgisi ve desteğiyle yetişen siz gençler hocalarınızın verdiği bilgi ve donanımları da alarak vatanınıza ve milletinize faydalı, çalışkan birer değer olmalısınız.”Konuşmaların ardından dereceye girenlere protokol tarafından diploma ve hediye takdiminde bulunuldu. Bahçeyi dolduran aileler, tören sonunda çocuklarını bağrına bastı.Törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Fatih Sakin ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Atmaca, öğretim elemanları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
SANAT VE TASARIMDAN GÖRKEMLİ TÖREN haberi 08 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  2040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle