TED KOLEJİ HATAY A HAYIRLI OLSUN.

Türk Eğitim Derneği’nin 24. koleji Antakya’da Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in katılımıyla açıldı.
TED KOLEJİ HATAY A HAYIRLI OLSUN.

Antakya’nın Ballıöz köyü’nde kurulan TED Hatay Kolejlinin açılışı dün Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanlıoğlu, protokol üyeleri, Belediye başkanları ve Antakya halkının katılımıyla yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.

Mehmet Özat ile Dr. İdris Emir’in ortaklığıyla Antakya’da açılan  24.  TED Hatay Koleji Kurucu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Özat Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, bilim ve irfanla yoğrulmuş öğrenciler yetiştirmek temel hedefleri olduğunu söyledi.

TED Hatay Kolejli ortaklarından Dr. İdris Emir, TED’in Hatay’a geç kurulduğunun farkına vardıklarının altını çizerken, açmış oldukları bu eğitim kompleksiyle cehaletle mücadelede en büyük hedefleri olacağını söyledi.

Dr. İdris Emir, TED kompleksini 13 gibi kısa bir sürede eksiksiz olarak tamamlayan ortaklardan Mehmet Özat’a teşekkür ederken, yetişecek öğrencilerin sorunları çözen bir nesil olacağına inandığını sözlerine ekledi.

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanlıoğlu, Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu TED’in 24. kolejini Hatay’da açmanın mutluluğunu yaşadığını söylerken, açtıkları okullarla Türkiye’yi aydınlığa taşıyacakları inancında olduklarını dile getirdi.

Hatay Vali M. Celalettin Lekesiz, Ulu Önder Atatürk’ün iki ordu gösterdiğini, birinin Askeri diğerinin ise Eğitim ordusu olduğuna vurgu yaparken, ülkenin geleceğinin eğitim ordusuyla kurtulacağına işaret etti.

Okulun açılmasını sağlayanlara teşekkür eden Vali Lekesiz, yeni eğitim ve öğretim yılına böylesine hayırlı bir tesisi açmaktan İl Valisi olarak büyük bir memnunluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin de konuşmasında, Dünya’daki savaşların artık silahla değil, bilimle yapıldığına vurgu yaparken, 74 milyon nüfusuyla Türkiye cehaletle mücadele eden bir ülke konumunda olduğunun altını çizdi.

Hükümet olarak, bütçeden artık en büyük payı Milli Eğitim’e ayırdıklarını konuşmasında ısrarla altını çizen Bakan Ergin, böylesine bir tesisi Hatay’a kazandıran Mehmet Özat ile Dr. İdris Emir’e teşekkür ederek, mezun olacak öğrencilerin  Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaları dileğinde bulundu.

Konuşmalardan sonra günün anısına  Bakan Sadullah Ergin başta olmak üzere emeği geçenlere paketlerinin verilmesi ve öğrencilerin şiir okumalarının ardından TED 24. kolejinin kordelası kesildi.

Bakan Ergin ve protokol üyeleri, okulu baştan sona kadar gezerken, okul önünde hatırı fotoğrafı da çektirdiler.

TED KOLEJİ HATAY A HAYIRLI OLSUN. haberi 21 Eyl 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  47425 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle