Tıp Öğrencilerinin İlk Dersi

<strong>1. Sınıf Tıp Fak&uuml;ltesi &Ouml;ğrencilerine İlk Derslerini Rekt&ouml;r Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf &Ouml;nlen Verdi</strong>
Tıp Öğrencilerinin İlk Dersi
Üniversitemiz Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi 2015-2016 Akademik Yılı Açılışı ve Beyaz Önlük giyme törenine katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, yeni başlayan tıp öğrencilerine, “Fakültemizin kuruluşunun 10. yılında zoru başarmayı tercih ettiğiniz için sizi kutluyorum.” dedi.Öğrencilere daha yolun başında olduklarını söyleyen Prof. Dr. Yusuf Önlen, “Önünüzde sizi hayallerinize kavuşturacak meşakkatli bir yol var ve yürüyeceğiniz bu yolda Mustafa Kemal Üniversitesi ailesi olarak her zaman yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın. 6 yıl sonra sizleri genç doktorlar olarak aramızda görmekten mutlu olacağız. Bu uzun ve zor yolda sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.Hekimlik mesleğinin toplumda her dönem geçerliliği olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Önlen öğrencilere şunları söyledi: “Sizler işinizin ehli ve ahlaklı bir hekim olduğunuz takdirde toplumun sevilen ve önde gelen bireylerinden biri olacaksınız. Bu mesleği seçtiğiniz için hiç pişman olmayacaksınız. Çünkü mutlu olmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir.”Üniversitenin ve Tıp Fakültesinin tarihçesi hakkında bilgiler de veren Prof. Dr. Yusuf Önlen konuşmasına şöyle devam etti: “1992 yılında kurulan Mustafa Kemal Üniversitesi çağdaş bir kampüs alanı içerisindeki düzeni ve estetik açıdan gelişen dokusuyla bugün 11 fakülte, 14 yüksekokul ve 19 araştırma merkezi ve 23 bin öğrencisi ile büyük bir üniversitedir. Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi ise 2002 yılında kurulmuş, 2004 yılında uzmanlık, 2007 yılında da mezuniyet öncesi tıp eğitimi vermeye başlamıştır. Bu süre içinde 135 uzman hekim, 185 de hekim mezun olmuştur. Fakültemizde 165 öğretim üyesi ve 117 araştırma görevlisi görev yapmakta 1081 öğrenci tıp eğitimi görmektedir.”
Tıp Öğrencilerinin İlk Dersi haberi 15 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4965 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle