TOBB İmam Hatip Lisesi yaptıracak

Daha önce ön protokolü Antakya da imzalanan 40 dersilkili TOBB İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik öğrenci yurdunun protokolü Ankara’da düzenlenen törenle atıldı. 
TOBB İmam Hatip Lisesi yaptıracak
TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) sosyal sorumluluk projesi kapsamında Hatay’a yaptıracağı 40 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 300 yataklı öğrenci yurdunun protokolü Ankara’da imzalandı.TOBB’nin ikiz kulelerinde düzenlenen imza törenine Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay  Valisi M.celalettin Lekesiz, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, TOBB Yönetim Kurulu üyesi Faiz Yavuz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İTSO Başkanı Halil Şahin, RTO Başkanı Nihat Kılıç ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek katıldı.İmza Törenininde konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Hatay ’ın gerçekten bir kültür mozaiği olduğunu belirterek, “Ülkemizde çoğulculuğun, farklılıkların, birliğin ve her anlamda zenginliğin sembolüdür. Her türlü yatırımı hak eden bir şehrimizdir” dedi.
Törende konuşan Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise iyi yetişmiş insan gücünün önemine dikkat çekerek cehaletin maliyetinin, eğitimden daha pahalı olduğunu söyledi.Lekesiz, kamu yönetimlerinin ve özel sektörün iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacı olduğunu belirterek eğitime yapılan yatırım dolayıyla okul yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.TOBB’un ülkemizin yüz akı kurumu olduğunu söyleyen vali Lekesiz TOBB’un ülke genelinde eğitime hizmet verdiğini belirterek Hatay’a yaptığı bu yatırımdan dolayı Hisarcıklıoğlu ile TOBB yönetim kuruluna teşekkür etti.Yapılan konuşmaların ardın dan protokol 40 derslikli İmam Hatip lisesi ile 300 kişilik öğrenci yurdu protokolü imzalandı.