Torun Sahibi Kadın Üç Üniversite Bitirdi

<h2><span style="font-size:14px"><span style="color:rgb(105, 105, 105)">A&ccedil;ık&ouml;ğretim İktisat Fak&uuml;ltesi mezunu 58 yaşındaki 5 kız 2 torun sanibi Hatice Kaya</span>,<span style="background-color:rgb(252, 252, 252); color:rgb(69, 69, 69); font-family:century gothic,arial">emekli olduktan sonra hem A&ccedil;ık&ouml;ğretim İlahiyat Fak&uuml;ltesi hem de Mustafa Kemal &Uuml;niversitesi&#39;nde (MK&Uuml;) torunu yaşındaki &ccedil;ocuklarla aynı sıraları paylaşarak Edebiyat Fak&uuml;ltesi T&uuml;rk&ccedil;e &Ouml;ğretmenliği B&ouml;l&uuml;m&uuml; &#39;n&uuml; bitirdi.</span></span></h2>
Torun Sahibi Kadın Üç Üniversite Bitirdi

Kaya, memurluk döneminde 3 çocuğu olduktan sonra Açıköğretim İktisat Fakültesi'ni bitirdi, 1987'de tekrar üniversite sınavına girdi. Bu defa hayalindeki öğretmenlik bölümünü kazanan ancak sadece 2 ay okula gidebilen Kaya, çıkan öğrenci affıyla yıllar sonra öğretmenlik hayalini gerçekleştirmek için yeni bir fırsat yakaladı.1957 doğumlu olduğunu belirten Kaya, "1965 yılında ilkokulu bitirdim, köyümüzün ilk kız öğrencisi bendim. Liseyi bitirince maliyede çalışma hakkını kazandım. Çalışmaya başlayınca üniversite sınavına girerek Türkçe öğretmenliğini kazandım. Gündüz maliyede çalışırken gecede Türkçe öğretmenliği okuyordum. Okulumu sağ sol davalarından dolayı bırakmak zorunda kaldım. Ara verince başlamam da zor oldu. Ailem o dönemlerde gece okula gitmeme izin vermedi bırakmak zorunda kaldım. Af çıkınca tekrardan başladım. Zaten öğretmenlik aşkı bende hiç bitmemişti. Bugün mezun oldum ölene kadar da okumaya devam edeceğim" dedi.Hatice Kaya 5 kız ve 2 torun sahibi olmasına karşın öğretmenlik hayaline kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.Eşinin okul sevdasının nişanlı iken başladığın belirten Mehmet Kaya, "Ara verdiği okuluna tekrar çıkan öğrenci affı ile başlamak istedi bende destek olmak istedim ve bugün mezun oluyor hayırlısıyla birçok okulu bitirdi artık bitirecek okulda kalmadı gibi ben her zaman eşime destek olmaya çalışıyorum" diye konuştu.MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ise yaptığı açıklamada "Hatice hanım gurur kaynağımızdır. Okumanın yaşı yoktur bunu bir kez daha bizlere öğretti. Onunla gurur duyuyoruz ellerinden öpüyoruz" dedi.Konuşmaların ardından bu dönem Açıkgöretim İlahiyat Fakültesi'nden de mezun olan Hatice Kaya MKÜ Edebiyat Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü de bitirerek diplomasını MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'dan aldı.

Torun Sahibi Kadın Üç Üniversite Bitirdi haberi 17 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle