Türkiye Okuyor kampanyasına 50 bin kitap desteği.

- Dörtyol'da hayırsever işadamı Osman Tufan tarafından ''Türkiye Okuyor'' kampanyası kapsamında, ilçedeki okullara 50 bin kitap desteğinde bulunuldu.
Türkiye Okuyor kampanyasına 50 bin kitap desteği.
İlçe Öğretmen Evinde düzenlenen törende konuşan Kaymakam Hasan Özyigit, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kampanyalarda ilçe olarak önemli bir başarı yakaladıklarını belirterek, kaymakamlık, sivil toplum örgütleri ve işadamlarının desteği ile şimdiye kadar 200 bin kitabı öğrencilerle buluşturduklarını söyledi.
     Bugün bağışlanan 50 bin kitap için de işadamı Tufan'a teşekkür eden Özyiğit, kitapların ilçe merkezi ve köylerdeki okullara gönderileceğini ifade etti.
     İşadamı Tufan da kendilerinin önemli bir eğitimlerinin olmadığını, ancak bir eğitim kurumları bulunduğunu vurgulayarak, daha önce de farklı ilçelerdeki okullara kitap katkısında bulunduklarını ve desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından Kaymakam Özyiğit, işadamları Tufan ile Sabit Eren'e plaket verdi.
     Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Erdal, Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, sivil toplum örgütü temsilcileri ve okul idarecileri katıldı.