ULAŞIM SORUNUNA EŞEKLE ÇÖZÜM

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) öğrencileri şehre 20 kilometre uzaklıkta bulunan kampüse ulaşmakta zorluk yaşadıklarını ileri sürerek farklı bir eyleme imza attı.

ULAŞIM SORUNUNA EŞEKLE ÇÖZÜM
Tek güzergahtan gerçekleşen otobüs seferlerinin yetersiz olduğunu öne süren üniversiteliler, alana getirilen 2 eşeğe binerek eylem gerçekleştirdi. “Ulaşım sorununu çözdük, Antakya Büyükşehir olma yolunda” yazılı dövizleri taşıyan öğrenciler aynı zamanda davul zurna eşliğinde halay çekti. Eylem alanına getirdikleri 2 eşeğe binen ve eşeklere Antakya-Kampüs arasında ulaşım yapan “7 Numaralı” özel halk otobüsünün numarasını asan öğrenciler yolu trafiğe kapatmadan yürüdü.Öğrenciler adına açıklama yapan MKÜ Eğitim Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Ali Kamalak, eylem yanlısı öğrenciler olmamalarına karşın bu güne kadar sorunlarına çözüm bulunmamasından
 kaynaklı bu eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi. Üniversiteye merkezden ulaşmanın artık çileye döndüğünü ifade eden Kamalak, "Yağmurda ve soğukta bu çileli yol bitmek bilmeyen bir işkenceye dönüşüyor. Öğrenciler ve üniversite personelinin de aralarında bulunduğu 20 bin civarında insan mağdur. Araştırma Hastanesine gitmek için 2 dolmuş değiştirmek zorunda kalan vatandaşlarımız da hesap edilirse sorunun boyutu daha da genişlemekte. Bizler, modern çağda ilkel yollara başvurmak zorunda kaldık. Belki sesimizi daha gür duyurmuş oluruz. Üniversiteye ulaşım için sadece bir güzergahtan dolmuş hattının olması öğrencileri ve vatandaşları mağdur etmektedir.” diye konuştu. Yapılan açıklamanın ardından öğrenciler, bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. 
ULAŞIM SORUNUNA EŞEKLE ÇÖZÜM haberi 07 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  12780 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle