ULUSLARARASI MEKTUP YAZMA YARIŞMASI

 Milli Eğitim Bakanlığı ile PTT Genel Müdürlüğü ve Dünya Posta Birliği'nin (UPU) ortaklaşa düzenlediği ''40. Uluslararası Mektup Yazma Yarışması''nda Hatay'ın İskenderun ilçesi Mithatpaşa İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencisi Fatma Reyyan Köroğlu'nun , Türkiye 1'incisi oldu.
ULUSLARARASI MEKTUP YAZMA YARIŞMASI
Okul Müdürü Sefai Server Dik, AA muhabirine yaptığı açıklamada ''Orman Yılı'' nedeni ile orman konulu düzenlenen mektup yazma yarışmasında öğrencileri Köroğlu'nun yazdığı mektubun, Türkiye birincisi olduğunu ve uluslararası yarışmada Türkiye'yi temsil edeceğini belirtti.
     Okulun Türkçe Öğretmeni Elif Korkmaz ise yarışmaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, İskenderun'a Türkiye birinciliği kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
     Okul öğrencisi Köroğlu ise mektubu yazarken yanan ağaçları düşündüğünü belirterek,''Bu duygularımı nasıl anlatabilirim diye düşündüm. Yangınların nasıl önüne geçilebilir bunu düşündüm. Yanan ağaçların acısını içimde hissettim. Mektubumda tüm bunları duygularımla dile getirdim. Rüzgârı dile getirdim. Ormanın önemini dile getirdim'' şeklinde konuştu.