Vali Ata Okul Açtı

Hatay Valisi Erdal Ata, Defne ilçemizde hizmete alınan Özel Güneş Kolejini açtı.
Bizi Sayfanızda Paylaşın
Vali Ata Okul Açtı

 Defne ilçemizde bulunan Özel Güneş Kolejinin açılışına Vali Ata’nın yanı sıra Hatay Milletvekili Serkan Topal, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, ATB Başkanı Ali Celal MURSALOĞLU ve Meclis Başkanı Veliş Bahadırlı, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Okul Kurucu Ortakları, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.Özel Güneş Koleji açılış töreni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Antakya Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin folklor ekibi gösterisi ile devam etti.

 

Açılışta konuşan Kurucu Müdür Hasan Kükrek "Güneş Eğitim Kurumları 1993 yılında Güneş Dershanesi olarak kurulmuş, 2015 yılında da Güneş Koleji Temel Lisesi olup, 2018 yılında ise Güneş Koleji Fen Lisesi, Anadolu Ortaokulu olarak üç okulu bünyemizde birleştirdik. Okulumuz 6125 M üzerine kurulu 24 derslikten oluşmaktadır. Eğitim öğretimde her öğrencimizi oku-anlat gibi ezbere dayanan eğitim yerine bana bir anı anlat, bana bir robot yap, bana bir beste yap şeklinde onların yetenek ve kabiliyetlerine yönelterek onları başarılı bir birey haline getirmeye çalışıyoruz. Bizi bu günümüzde yalnız bırakmayarak açılışa gelmenizden dolayı büyük onur duyuyor katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. " dedi.

Son olarak kürsüye gelen Vali Ata " Hatay Güneş Koleji’nin açılışını yapmak ve ilimizin eğitim kurumlarına bir yenisini daha eklemek üzere aranızda bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Ben meslek hayatım boyunca eğitime çok önem veren bir yönetici oldum. Şuna inanıyorum Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hedef gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine çıkmamızın tek bir yolu var oda çocuklarımızı çağın gerektirdiği eğitim ve bilgiyle donattığımız takdirde bunu gerçekleştirebiliriz. Aksi takdirde eğitim sorunun çözmeden başka sorunları çözmeye çalışmak bataklığı kurutmadan sivrisineklerle tek tek mücadele etmeye benzer ki bunun da ne kadar zor olduğunu takdir edersiniz. Bizler çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. 1990’lı yıllarda kaymakam iken yurt dışında görevli olarak bulunmuştum ve orda gördüğüm tabloyu  sizlerle paylaşmak isterim. Yurt dışında bulunan anaokulları ilkokulları 40.000-50.000 m2 üzerine kurulmuş, liseler ise 250,000-300,000 müzerine kurulmuş. Tüm sosyal etkinlik ve sportif faaliyetlerin yapabileceği alanlar okulda mevcut.  Bizim de belediyelerimizin mutlaka bunu örnek alarak imar planları yapmaları gerekir. Elimize bir kamera alarak vatandaşa sorsak; ülkenin en önemli üç sorunu nedir? “ Ekonomi, terör, işsizlik” diyeceklerdir. Bana sorsalar eğitim, eğitim, eğitim derim. Çünkü eğitim olmadan hiç birşey olmuyor. Eğer biz ülke olarak eğitim sorununu çözersek tüm sorunları çözmüş olacağız. Öğretmenlerimiz Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeden iyi yetiştirsinler. Ülkemizde iyi yetişen çocuklarımıza sahip çıkmalıyız ülkemizde iyi yetişen çocuklarımız yurtdışındaki burslu okulları kazanarak yurtdışına gidiyor ve beyin göçü yaşanıyor. Benim görev yaptığım sürede en sevdiğim ve önem verdiğim şey eğitim kurumlarımızın açılışını yapmaktır. Bu sene 2245 derslik yaptırıyoruz. Hatay’da görev yapmaktan ve sizleri tanımaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Hatay farklı dinleri ve kültürü yaşatan ve dünyaya örnek olması gereken bir kent. Barış ve huzuru yaşayan bir şehir ve bundan sonrada umarım böyle devam eder. Ülke olarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere imkan vermemeliyiz. Okulumuzun ilimize hayırlı olmasını diliyorum.  "dedi

Konuşmaların ardından eğitimi verdiği desteklerden dolayı Vali Ata’ya  Güneş Koleji Kurucu ortaklarından Selahattin Eskiocak tarafından bir plaket takdim edildi. Daha sonra Vali Ata  ve beraberindeki heyet okulun açılış kurdelesini kesti.

 

 

Vali Ata Okul Açtı haberi 06 Kasım 2018 16:08 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay Valiliği adına Hatay Defne muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından sektörüne eklenmiş olup 405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Şehir