VALİ LEKESİZ den İlköğretim Haftası Mesajı


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 17–21 Eylül 2012 tarihleri arasında kutlanacak İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi:
VALİ LEKESİZ den İlköğretim Haftası Mesajı
Eğitim bireyi geliştiren, bireyi geliştirdiği oranda ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasını gerçekleştiren güçlü bir araç olarak kabul edilmektedir.Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi imkan ve şartlara kavuşturularak, çağın gerekleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim almaları, bizim de önceliklerimiz arasında yer almaktadır.Ülkemizin artan ve çeşitlenen eğitim ihtiyaçları, eğitim sistemimizin bu yüzyılın insanını yetiştirecek çağdaş bir yapı ve işleyişe kavuşturulmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle, okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesinde standartların ve kalitenin daha da yükseltilmesi amacıyla yeni proje ve uygulamalar bir bir hayata geçirilmektedir.
 Her başlangıçta olduğu gibi bu eğitim öğretim yılında da öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için heyecanlı bir süreç başlıyor. Bu zorlu süreçlerin sonunda öğrenmeyi öğrenen, çağdaş, dinamik, özgüveni yüksek nesiller yetiştirerek topluma ve ülkesine yararlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.Bu süreçte biliyoruz ki en büyük yük, fedakar öğretmenlerimizin omuzlarındadır. İlimizin ve ülkemizin geleceği, öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerle şekillenecektir. Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlarken büyük bir özveriyle, sevgiyle görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.Bu duygularla ilköğretim haftasını kutluyor, 2012–2013 eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyorum.’