VELİLER ÖĞRENCİ SERVİSİ SEÇİMİNDE DİKKATLİ DAVRANMALI

Hatay Okul Servisçileri Derneği Başkanı Mevlüd Akdaş, 2010-2011 Eğitim ve Öğretim yılında okul servislerine zam yapılmayacağı söyledi.
VELİLER ÖĞRENCİ SERVİSİ SEÇİMİNDE DİKKATLİ DAVRANMALI
Akdaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 yıldır okul servislerinde zam yapmadıklarını, velileri düşünerek bu yılda bu yönde karar aldıklarını belirtti.
     Derneklerine kayıtlı 350 üyenin bulunduğunu ve Antakya'da yaklaşık 600 servis aracının hizmet verdiğini ifade eden Akdaş, velilerin okul servisi seçiminde dikkatli olması gerektiğini kaydetti.
     Korsan çalışan araçlara itibar edilmemesini isteyen Akdaş, şöyle devam etti:
     ''Okul servislerine zam yapmayacağız. Korsan servisçilik konusundaki mücadelemiz devam ediyor. Ama bu konudaki cezalar caydırıcı olmadığı için bu işi yapmaya devam ediyorlar. Bu kişilerin yeterli ehliyetleri olmadığı gibi öğrenci servisi ve taşıma yönetmeliğine de uymuyorlar, ayrıca devlete vergi de ödemiyorlar. Bu şekilde öğrencilerin hayatını tehlikeye de atıyorlar.
     Burada en büyük sorumluluk velilere düşüyor. Veliler doğru seçim yapmalı. Firmanın güvenirliğine, minibüslerin 10 yaşın altında, şoförlerin yeterli ehliyete sahip olup olmadıklarını, koltuk sayısına göre öğrenci alıp almadıklarına dikkat etmelidir.''
     Akdaş, öğrencileri kentin her tarafına aylık 50 TL karşılığında taşıyacaklarını da sözlerine ekledi.