YALNIZ TAŞ DUVAR OLMAZ‏

Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerine düzenlenen Beyaz Önlük Töreninde Öğrenci Topluluğu Başkanı Dörtyollu hemşerimiz Recep Ünal bir konuşma yaptı.
YALNIZ TAŞ DUVAR OLMAZ‏
Geleneksel Beyaz Önlük Giyme Töreni Mersin Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerine 30 Nisan 2015 Perşembe günü saat 14:00’da Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapıldı.Tören saygı duruşu Ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende açılış konserinin hemen ardından Öğrenci Topluluğu (MEUPSA) Başkanı olan Dörtyollu hemşerimiz Recep Ünal ve MEUPSA Danışman Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Nefise Özlen Şahin tarafından Eczacılık mesleğini icra ederken asıl işimizin insan sağlığı olduğu; beyaz önlüğün saflık, asalet, huzur ve güveni temsil ettiği ve beyaz önlüğü sağlık danışmanlığı yapan Eczacılarımızın en çok hak eden meslek grubu olduğu, beyaz önlüğün mesleğimizin simgesi olduğunu ve bu törenin bu sebepten çok önemli olduğunu paylaştılar.Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Yalın ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Aslan bu tür organizasyonların öğrenci topluluklarının mesleki farkındalık adına yaptığı güzel çalışmalardan biri olduğundan bahsederek; bu sene ilk defa yapılan bu törene öncülük etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdiler.GEK Yönetim Kurulu 2. Başkanı Uzm. Ecz. Ercan Mert ise konuşmasında bu yıl ilki gerçekleşen bu töreni heyecan ve merakla izlediğini; beyaz önlüğünü giyerek işi sağlık olan bir meslek grubunun bir üyesi olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.Uzm. Ecz. Ercan Mert, yeni mezun olacak eczacılarımıza meslek hayatlarına başladıkları andan itibaren birlik ve beraberliğin adresi olan Kooperatiflere ve Eczacı Odalarına sahip çıkmaya davet etti.Konuşmaların ardından Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından fakül-te öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.  
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 
YALNIZ TAŞ DUVAR OLMAZ‏ haberi 05 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2695 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle