''YAŞ MEYVE-SEBZE İHRACATI VE HATAY''

 Hatay'ın sürekli büyüyen ürün yelpazesi ve hızla artan pazar payı ile gelişen yaş meyve-sebze ihracatının değerlendirilmesi amacıyla, 22 Ocak Cumartesi günü ''Yaş Meyve-Sebze İhracatı ve Hatay'' konulu bir toplantı düzenleneceği bildirildi.
''YAŞ MEYVE-SEBZE İHRACATI VE HATAY''
 Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ve Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Ali Kavak, yazılı açıklamasında, Hatay'ın yaş sebze ve meyve ihracatında 39 yıla dayanan bir geçmişi bulunduğunu ve bu süreç içerisinde ihracatta Türkiye'nin hep ön sıralarında yer aldığını belirtti.
     Kavak, 22 Ocak Cumartesi günü Anemon Otel'de gerçekleştirilecek ''Yaş Meyve, Sebze İhracatı ve Hatay'' konulu toplantıya, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, TBMM Tarım Komisyonu Başkanı ve Adana Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Tarım Köyişleri Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Arslan'ın konuşmacı olarak katılacağını kaydetti.