YAYLADAĞI'NDA ARICILIK KURSU

Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat ve Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı Aşağı Pulluyazı köyünde düzenlenen ''Arıcılık Kursu''nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika dağıttılar.
YAYLADAĞI'NDA ARICILIK KURSU
Kaymakam Polat, sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Müdürlüğü (HEM) ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından açılan 80 saatlik Arıcılık Kursu'nda 17 kişinin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.
     Köylülerin bilinçli tarım, hayvancılık ve aracılık yapması için açılan kursların büyük yararı olduğunu belirten Polat, şöyle devam etti:
     ''Köylerde yaşayan çiftçilikle uğraşan vatandaşlarımızın daha bilinçli tarım yapmaları için eğitimlerimiz devam etmekte. İlçemiz bitki çeşitliliği açısından arıcılık yapılmaya müsait bir yer. Bu nedenle tespit edilen bölgelerde bu kursları açmaya devam edeceğiz.''
     Tören sonunda vatandaşın sorunlarını dinleyen Polat, köyde çiftçilerin ürünlerine zarar veren yaban domuzu ile ilgili sürek avı çalışmalarının üreme dönemi olduğu için yapılmadığını, 15 Mayıs tarihinden sonra sürek avının tüm orman köylerinde yapılacağını sözlerine ekledi.
     Konuşmalardan sonra Kaymakam Polat ile Belediye Başkanı Dağıstanlı başarılı kursiyerlere sertifika dağıttılar.
 

YAYLADAĞI'NDA ARICILIK KURSU haberi 07 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  22400 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle