YAYLADAĞI'NDA OKUL SERVİSİ SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM

YAYLADAĞI'NDA OKUL SERVİSİ SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM -MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR VEKİLİ GÜLEÇ: -''ÖĞRENCİLERİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ TAŞINMALARI İÇİN GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALIYORUZ''
YAYLADAĞI'NDA OKUL SERVİSİ SÜRÜCÜLERİNE EĞİTİM
Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Necat Güleç, öğrencilerin sağlıklı ve güvenli taşınmaları için gerekli önlemleri aldıklarını söyledi.
     Güleç, Öğretmenevi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen ''Okul Servis Aracı Şoförleri Eğitimi Semineri''nde yaptığı konuşmada, okulların başlama ve kapanış saatlerinde trafiğin yoğunlaştığını, trafiği rahatlatmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü ve diğer ilgili birimlerle koordineli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
     İlçede görev yapan okul servisi 42 sürücüyü Halk Eğitim Merkezi (HEM)koordinesinde eğitime aldıklarını ve seminer bitiminde sertifika vereceklerini ifade eden Güleç, ''Öğrencilerin sağlıklı ve güvenli taşınmaları için gerekli önlemleri alıyoruz. Servis sürücülerine verilen eğitimde bunun önüne geçeceğiz'' dedi.
     Seminerde, Emniyet Amirliği Trafik Büro personelinden Polis Memuru Ahmet Topaloğlu ile İlçe Jandarma Komutanlığı personelinden Jandarma Kıdemli Başçavuş Hüseyin Kaya, servis sürücülerine uymaları gereken kuralları anlattılar.
     Seminer sonunda 42 sürücüye katlım belgeleri dağıtıldı.