TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL:

TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL: -''KALKINMA İÇİN GEREKLİ OLAN DIŞ KAYNAKLARIN EN ÖNEMLİ AYAĞI İHRACAT GELİRİDİR''
TOBB HATAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU BAŞKANI GÜL:
HATAY - TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülay Gül, kalkınma için gerekli olan dış kaynakların en önemli ayağının ihracat geliri olduğunu bildirdi.
     Gül, yaptığı yazılı açıklamada, kurul olarak kuruluş amaçlarının başta kadınlar olmak üzere bölgedeki girişimcilerin bilgi eksikliğini gidermek, bilgilerini tazelemek, sorunlara beraberce eğilerek çözüm yollarını aramak olduğunu ifade etti.
     Aşırı rekabetin büyük boyutlara vardığı günümüzde ayakta kalabilmek için devamlı öğrenmek ve bilgileri tazelemek zorunda olduklarını belirten Gül, şunları kaydetti:
     ''Önemli olan piyasadaki değişikleri önceden görmek, hızlı bir şekilde piyasaya uyum sağlamak ve firmamızı sürdürülebilir bir şekilde yönetebilmektir ki, bu da ancak sürekli eğitimle mümkündür. Kalkınma için gerekli olan dış kaynakların en önemli ayağı ihracat geliridir. Bu yüzden ülkemizin gelişmesi için devamlı bir şekilde ihracatımızı arttırmak zorundayız. Bilişim ve ulaşım sektörünün son yıllarda gösterdiği gelişim sonucu dünya küçülmüş, hem bilgiye ulaşım kolaylaşmış hem de pazar genişlemiştir. Gelişim sonucunda düşünceler değişmiş, pazarlama üretimin önüne geçmiştir. Bu nedenle artık firmalar üretmeden önce pazarlamayı düşünmektedirler.''