10.GELENEKSEL ŞENKÖY KÜLTÜR-SANAT VE ABA GÜREŞİ FESTİVALİ -FESTİVAL KAPSAMINDA HALK MÜZİĞİ SANATÇISI İZZET YILDIZHAN KONSER VERDİ

HATAY - Hatay Merkeze bağlı Şenköy beldesinde ''10. Şenköy Kültür, Sanat, Turizm ve Aba Güreşi Festivali'' kapsamında Halk Müziği Sanatçısı İzzet Yıldızhan konser verdi.
10.GELENEKSEL ŞENKÖY KÜLTÜR-SANAT VE ABA GÜREŞİ FESTİVALİ -FESTİVAL KAPSAMINDA HALK MÜZİĞİ SANATÇISI İZZET YILDIZHAN KONSER VERDİ
Festival kapsamında Şenköy Halk Oyunları ekibi gösteri sundu, Yerel sanatçılar konser verdi. Kazım Çiriş ve ekibi Şanlıurfa Sıra gecesi gerçekleştirdi. Daha sonra da havai fişek gösterileri eşliğinde Halk Müziği Sanatçısı İzzet Yıldızhan sahne aldı.
     Festivale katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, her sene Şenköy Festivaline katılmaya çaba gösterdiğini, kendini Şenköy beldesinin fahri hemşehrisi saydığını belirterek, şöyle konuştu:
     ''Özellikle referandumda yüzde 85 evet oyu kullanan beldeye her türlü katkıyı sağlayacağız. Şenköy' halkı çalışkan ve girişimci ruhuna sahip. Vizenin kalkmasıyla Hatay'da yaşanan turizm patlamasından Şenköy'ün de nasibini alacağına inanıyorum. Festivale büyük hizmeti geçen Belediye Başkanı Mustafa Sayın ile Güreş Ağası Ali Aba'ya teşekkür ederim.''
     Etkinliğe katılan konuklara Şenköy'de yetişen üzüm, incir, erik ile peynirli helva ikram edildi.
     Güreş Ağası Ali Aba, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ile AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin ile Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Kasım Davas'a ipekten yapılmış Aba kıyafeti armağan etti.
     Ayrıca AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Milli Eğitim İl Müdürü Şenol Genç, Antakya Ticaret Borsacı Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, İl Genel Meclisi Bakanı Mehmet Gülen, Kültür ve Turizm İl Müdürü Aysun Çakar Çelenk ve diğer hizmeti geçenlere plaket verildi.
     Bu arada, Aba Güreşi finallerinin bugün tamamlanacağı da bildirildi.