RESSAM ALİ TAŞ SANAT ATÖLYESİNİ 7 EYLÜLDE AÇIYOR

Ressam Ali TAŞ Sanat atölyesinin resmi açılışını 7 Eylül 2010 Salı günü Saat 12:30 da açacağını duyurdu
RESSAM ALİ TAŞ SANAT ATÖLYESİNİ 7 EYLÜLDE AÇIYOR

Ressam Ali TAŞ dünyada eşi benzeri olmayan ışık saçan tablolarına da yer verdiği atölyede, başta öğrencileri ve gelen misafirleri için de son derece sağlıklı ve huzur dolu bir atmosfer oluşturmaya çalıştığını, sıradan bir atölye olmadığını ve atölyesinde öğrencilerini yetiştirirken sahip olduğu yaşamsal deneyimini sıcacık sohbet ( Yaşam Koçluğu) eşliğinde huzur dolu müzikli bir ortamda sunacağını ve öğrencilerin hayata dair çok şeyi öğreneceğine inandığını söyledi. Sanat Atölyesinde bir kitaplık bulundurduğunu, Hatay’ın günlük ve haftalık yerel gazete ve dergileri de eksik etmediğini belirten Taş, okumayı da sevdirmeye çalıştığını ifade etti.

Ressam Ali TAŞ “Şanslı öğrencilerim resim çizmeyi, tuval-boya yapmayı hatta dünyada ilklere tanıklık ederek sanatın büyülü dünyasında yolculuk yaparken okuyarak da öğreneceklerdir dedi. Bununla beraber Ressam Ali Taş imzalı birbirinden güzel tabloları da insanlarımızın bütçelerine uygun olacak şekilde satışa sunacağını belirten Taş, isteyen herkes Ali Taş imzalı eseri alarak kendisini veya sevdiklerini mutlu edebilecektir. Dedi.

Hatay’ı çok sevdiği bilinen Ressam Ali Taş Marka Kent olma yolunda ilerleyen ilimizin tanıtımına katkıda bulunacak kültürel çalışmalara ve önemli projelere de öğrencileriyle beraber sanat atölyesinde devam edeceğini belirtti. Ressam Ali Taş konuşmasında “memleketimizin değerini daha fazla anlamak ve anlatmak durumunda olduğumuzu ifade etti. Öğrencilerinin de bu bilinci taşıyarak çalışmalarını büyük bir keyif ve heyecanla yapacağını ve zamanlarını üretime dönüştürerek hayattaki hedeflerine daha çabuk ulaşmalarına katkı sağlayacak nitelikte yetiştirileceklerini belirtti. Memleketimizin tanıtımı adına Resmi kurum ve kuruluşlar ile meslek odaları ve STK tarafınca yapılacak tüm kültürel ve sanatsal faaliyetlerde yer almak istediğini belirten Taş, Hatay’ı tanıtacak tüm kültürel ve sanatsal projelerde öğrencileriyle beraber yer alabileceğini belirten ünlü Ressam Ali Taş sanat atölyesinin Silahlı Kuvvetler Caddesi No: 25 Giriş katı Antakya adresinde yer aldığını ve açılışına tüm sanatseverleri davet ettiğini açıkladı.