ŞEHİTLER MEMLETLERİNE UĞURLANIYOR..

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 24 askerin cenazeleri, Van'dan memleketlerine uğurlanmaya başlandı.
ŞEHİTLER MEMLETLERİNE UĞURLANIYOR..

  


Şehit Askerler için Van'da tören düzenlenmedi.Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan dün akşam saatlerinden itibaren helikopterlerle Van'a getirilen, burada da Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Asker Hastanesin morglarına alınan 24 askerin otopsileri gece geç saatlerde tamamlandı. 


Otopsilerin ardından sabahın erken saatlerinden itibaren şehit cenazeleri memleketlerine gönderilmeye başlandı.Ambulanslarla Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na bağlı Şehit Yarbay Yusuf Turgut Filo Komutanlığı'na getirilen şehitlerin cenazeleri buradan da memleketlerine gönderilmek üzere gruplar halinde askeri uçaklara bindirildi. 


Yetkililer, şehit Mehmetçikler için Van'da tören yapılmayacağını, her bir Mehmetçik için kendi memleketlerinde ayrı ayrı tören düzenleneceği belirtti.


ŞEHİTLER MEMLETLERİNE UĞURLANIYOR.. haberi  tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Firma Haberleri kategorisine Hatay tarafından  6195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak