100 Bin Memur İş Bırakıyor

Yarın 43 kamu kurumunda 100 bine yakın çalışan iş bırakma eylemi yapacak.

100 Bin Memur İş Bırakıyor
Yarın 100 bine yakın kamu çalışanı iş bırakacak. Büro çalışanları, adliyeler, vergi daireleri, nüfus ve vatandaşlık işleri, kaymakamlıklar, valilikler dahil olmak üzere yarın tam 43 kamu kurumunda memurlar iş bırakacak. Türk Büro-Sen Karabük Şube Başkanı Celal Tokatlı, 27 Şubat Çarşamba günü iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi.Türk Büro-Sen Karabük  Şube Başkanı Celal Tokatlı, anayasanın 128. maddesinin değiştirilerek kamu çalışanlarının iş güvencesinin ortadan kaldırılmasının istendğini söyledi. Sabırlı davranmalarının beklenmemesi gerektiğini belirten Tokatlı, "Maliye Bakanlığı'nda ve Adalet Bakanlığı'nda ülke genelinde uyarma eylemlerimizi yaptık, siyasi parti gruplarıyla görüştük. Ancak ne fazla mesailerimiz ne de adliye yol paralarımızın geri ödenmesi konusunda mesafe kaydedemedik.Yaşanan olumsuzluklar karşısında başta Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bağlı hizmet birimleri ile Maliye Bakanlığı olmak üzere; hizmet kolumuza bağlı 43 adet kamu kurum ve kuruluşunda; fazla mesailer için, ek ödemelerin emekliliğe sayılması için ve güvencemize el sürdürmemek için üretimden gelen hizmet gücümüzü kullanacağız" dedi. İŞ BIRAKMANIN GEREKÇELERİ NE?
- Fazla mesai ücretlerini kaldıran anlayışa hayır demek

- Güvencesiz çalışmaya hayır demek

- Ücret adaletsizliğinin giderilmesi

- Özelleştirme ve taşeronlaşmaya son verilmesi

- 4/B - 4-C uygulamasına son verilmesi

- Ek ödeme ve her türlü ücretin emekliliğe dahil edilmesi

- Uluslararası normlarda Toplu Sözleşme ve Grev Hakkı kullanma

- Vergide adalet, güvenli gelecek, hükümet ve bürokrasi tarafından yapılan sendikal ayrımcığa dur demek

- Kamudaki kadrolaşmaya son verilmesi

- Kamuda iş yoğunluğu ve personel yetersizliği (vb) gerekçelerle fazla mesai çalışması yapıldığı halde 02 Kasım 2011 tarihinde çıkartılan 666 Sayılı KHK ile 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren kaldırılan fazla mesai ücretlerinin çalışanlara ödenmesi talebi

100 Bin Memur İş Bırakıyor haberi 26 Şubat 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  89940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle