AV SEZONU AÇILIYOR

ANKARA - Ferdi Türkten - Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından belirlenen tarihler kapsamında av sezonu bu yıl 13 Ağustosta açılacak. Avcılar av sezonu boyunca hafta sonu, çarşamba ve resmi tatillerde avlanabilecek.
AV SEZONU AÇILIYORBakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, sivil toplum kuruluşları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, üniversiteler ve bakanlık birimlerinden 21 temsilcinin yer aldığı Merkez Av Komisyonu, bu yıl avlanma usul ve esaslarını belirledi.
Gece avlanmanın yasak olduğu avcılıkta avcılar, gün doğumundan 1 saat önce, gün batımından 1 saat sonraya kadar avlanabilecek. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 2 fişekten fazla alan otomatik, yarı otomatik silahlar, tabancalar avda kullanılamayacak. Gece avlanmak, gece görüş dürbünü kullanmak, aydınlatma aracıyla avlanmak da diğer yasaklar arasında yer alıyor.
Bu sene için av sezonu, bıldırcın ve üveyik, ala karga, küçük karga, ekin kargası, kara leş kargası, saksağan, yaban domuzu ve çakal avıyla 13 Ağustosta başlıyor. Kum kekliği, kınalı keklik, kaya kekliği, kaya güvercini, yaban ördekleri, çulluk, yaban tavşanı, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı ve ağaç sansarı ise 15 Ekimde avlanmaya başlanacak.

AV SEZONU AÇILIYOR haberi 11 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  182340 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle