BAŞBAKAN ERDOĞAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İnanıyorum ki ülkemiz önümüzdeki dönemlerde tıbbın her alanında dünyaya örnek teşkil edecek; Türk bilim adamlarımız ise geliştirdikleri yeni yöntemler, buluşlar ve başarılarıyla tıp dünyasında çığır açacaklardır'' dedi.
BAŞBAKAN ERDOĞAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
     Mesajda, tüm dünyada büyük önem kazanan sağlıklı yaşam hassasiyetine paralel biçimde, tıp alanında da önemli gelişmeler kaydedildiğini belirten Başbakan Erdoğan, Hükümet olarak kendilerinin de insan sağlığını her şeyin üzerinde tuttuklarını, sağlık alanındaki bütün politikaları, bütün hizmetleri 'önce insan' anlayışıyla gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Erdoğan, mesajda şunları kaydetti:
     ''Ülkemizin bütün vilayetlerinde açtığımız hastaneler, poliklinikler, ek binalar ve sağlık ocaklarıyla, en ücra köşelere kadar görevlendirdiğimiz doktorlar, hemşireler ve ebelerle sağlık alanında yepyeni bir dönemi başlattık. Dünya sağlık kuruluşları nezdinde ülkemizin karnesini yükselttik.
     Hükümet olarak bugüne kadar sağlık alanında tarihi adımlar attık. Bu alanda gerçekleştirdiğimiz reformlar, yurt dışındaki çevreler tarafından da sessiz devrim olarak nitelendirildi. Türkiye, yaptığımız büyük yatırımlar sonucunda, sağlık alanında önemli bir cazibe merkezi haline geldi.
 

 
     İnanıyorum ki ülkemiz önümüzdeki dönemlerde tıbbın her alanında dünyaya örnek teşkil edecek; Türk bilim adamlarımız ise geliştirdikleri yeni yöntemler, buluşlar ve başarılarıyla tıp dünyasında çığır açacaklardır.
     Ben bu düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına ülkemizin dört bir yanında fedakarca hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı'nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.''