BAŞKENTE SICAK İZNİ

ANKARA - Ankara Valiliği, sıcak hava nedeniyle kamu görevlisi engelliler ile kronik hastalığı olanların hafta sonuna kadar idari izinli sayılacağını açıkladı.
BAŞKENTE SICAK İZNİ


Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün hava tahmin raporlarına göre, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği ve hafta sonuna kadar yüksek sıcaklıkların devam edeceği anımsatıldı.
Açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun tavsiye kararı uyarınca kentteki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar ile kalp ve böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği hastalarının ve kronik hastalıkları olanlar ile özürlü personelin, hafta sonuna kadar sağlık ve idari izinli sayılacakları kaydedildi.

SICAKLIKLAR DAHA DA ARTACAK
Hava sıcaklığı bugün güney kesimlerde, cuma günü iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.
AA muhabirinin Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, sıcak hava etkisini sürdürmeye devam edecek.
Perşembe günü; Doğu Karadeniz parçalı çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri aralıklı sağanak yağışlı, diğer bölgeler açık geçecek.


Cuma günü; Yurt genelinde yağış beklenmiyor, bütün bölgeler az bulutlu ve açık olacak.
Cumartesi günü; Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde, Pazar günü ise Sinop, Trabzon ve Rize çevrelerinde kısa süreli sağanak yağışlar görülecek.
Hava sıcaklığı; bugün güney kesimlerde, Cuma günü iç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.
Sıcak havanın gelecek 3 gün içerisinde etkisini daha da artırması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
Temmuz ayının son günlerinde yaşanacak hava sıcaklığı değerleri; uzun yıllar Temmuz ayı ortalamalarının yaklaşık 5 ila 7 derece üzerinde gerçekleşirken, Temmuz ayı en yüksek değerlerinin ise 2 ila 4 derece altında olacak.

BAŞKENTE SICAK İZNİ haberi 28 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  17975 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle