BODRUM YANIYOR

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde etkili olan lodos fırtınası, ilçede bulunanlara adeta kabus yaşattı.

BODRUM YANIYOR
Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 ayrı noktada çıkan yangınlar, şiddetli rüzgar nedeniyle hızla büyümeye devam ediyor.Sabah saatlerinde başlayan yangınlar, Akyarlar, Kadıkalaesi ve Yalıkavak'da fırtınanın etkisi ile şiddetlenerek devam ediyor. Yerleşim bölgelerine 20 metre yakına kadar ulaşan yangına saatteki hızı 80 km olan rüzgarın etkisi ile havadan uçak ve helikopterlerle müdahale yapılamıyor. Gümüşlük'e doğru hızla ilerleyen yangına, İtfaiye ekipleri karadan yaptığı müdahalelerle kontrol altına almaya çalışıyor.
 
İtfaiye ekipleri dağın engebeli olması nedeni ile yamaç bölgelerine müdahale etmekte güçlük çekiyor.Yalıkavak Gökçebel ve değirmenler mevkiinde de çıkan yangınlara müdahale ediliyor. Fırtına nedeni ile büyüme tehlikesi olan yangınlar kontrol altına alınmaya çalışılıyor.Akyarlar mevkiinde kontrol altına alınan yangın sonrası soğutma çalışmaları devam ediyor. Bodrum belde belediyelerinde bulunan bütün itfaiye ekipleri yangınları söndürmedik için seferber olurken belde belediye başkanları da yangın çıkan bölgelerde gelişmeleri takip ediyor.
BODRUM YANIYOR haberi 29 Mayıs 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  109245 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle