Bursa İşçi Grevi‏

<strong><span style="font-family:calibri,sans-serif; font-size:12pt">Otomobil fabrikalarında yaşanılan iş bırakma eylemleri gittik&ccedil;e yayılarak g&uuml;ndemi belirledi. Bursa&rsquo;da 15 Mayıs&rsquo;ta Oyak Renault&rsquo;tun &uuml;retimi durdurmasıyla başlayan iş&ccedil;i eylemleri, Tofaş T&uuml;rk Otomobil &ccedil;alışanlarının da katılımıyla devam etti.</span></strong>
Bursa İşçi Grevi‏
 Diğer otomotiv fabrikalarına sıçrayan grevler, Ford, Çoşkunöz, Mako, Ototrim, Delphi, Valeo’da hareketli haftaların yaşanmasına neden oldu. İşi eylemlerinde üretimin durdurulmasıyla ilgili ekonomik faturanın, olumsuz etkileri deberaberinde getireceği, medyaya yansıyan konular arasında yer aldı. Oyak Renault otomotiv işçilerinin sendika ve zam eylemleri, otomotiv şirketinin yöneticileri kadar Türk Metal Sendikası’nı da hedef aldı. Renault, konuyla ilgili medyada en çok adı geçen marka olurken,yazılı basında 876, görsel medya 607, online medyada ise 6 bin 414 habere konu edildi.  
İş bırakma eylemlerinde Renault’an sonra hakkında en fazla haber yapılan marka ise Tofaş oldu. 7 bin 493 haberle listenin ikinci sırasında yer alan Tofaş, yazılı basında 796, görsel medyada 600, online medyada 6 bin 97 adet haberle anıldı. Haber toplamlarına baktığımızda bu iki markayı sırasıyla, Çoşkunöz, Mako, Ford Otosan, Bosch, Ototrim, Türk Traktör, Valeo, Delphi ve Yazaki Otomotiv takip ettiler.
 
Bursa İşçi Grevi‏ haberi 26 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2975 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle