Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu

3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla Ankara’ya davet edilen Otizm Federasyonuna bağlı olan Hatay Otizmliler Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı sarayında ağırlandı. 
Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu
Otizm Federasyonu başkanı Veysel Şahin, Otizm Federasyonu başkan yardımcısı Canan Mat, Hatay Otizmliler Derneği başkanı Sara Gök, Hatay’ın ilk ve tek otizmli yüzme şampiyonu Ertuğrul Gök, çok sayıda engelli ve engelli ailelerinde katılım gösterdiği resepsiyonda, engellilerle yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, engelli çocukların da ilgi odağı oldu.Hatay’da bulunan Otizmli bireylerin karşılaştığı sorunlarla ilgili bir dosya hazırlayan Hatay Otizmliler Derneği başkanı Sara Gök, Otizm Federasyonu olarak dosyayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundular. Erdoğan, yaşanan sorunların en hızlı şekilde çözülmesi için talimatını vererek, engelli ailelere ne kadar önem verdiğini gözler önüne serdi. Sempatik tavırları ile programın renkli siması olan otizmli yüzme şampiyonu Ertuğrul Gök, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elini öperek, dikkatleri üzerine çekti. Program boyunca, Ertuğrul Gök’e yakın ilgi gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlamlı günde engellileri ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Türkiye nüfusunun yüzde 12,3’ünü engellilerin oluşturduğunu dile getiren Erdoğan, "Engellilerin toplum alanına tam ve sorunsuz katılımı için kamunun öncülük etmesi şarttır. Ancak bütün toplum kesimleri bu konuda duyarlı olmalıdır. Biz engeline bakmadan, yaradılanı yaradandan ötürü sevmek zorundayız. Türkiye son 13 yılda engelli vatandaşlarımızın sorunları konusunda çok ciddi bir atılım yapmıştır. Biz engelli vatandaşlarımıza yönelik sosyal politikalarımızı yardım eksenli değil hak eksenli olarak şekillendirdik. Bu sürecin en büyük hasılası ise ülkemizdeki engelli vatandaşlarımıza yönelik zihniyetin kökten değişmesidir. Yaptığımız çalışmaları bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz. Benim engelli kardeşim kader mağduru değildir, aynen benim gibi bir insandır. Onların bu hayata katacakları çok şey var, bunları başarmamız gerekiyor. 2010 yılında engellilere pozitif ayrımcılığı Anayasal güvenceye aldık. Kasım 2015 itibariyle 467 bin 600 engelli vatandaşımız evde bakım hizmetinden yararlanıyor. Şu anda bakım için sıra bekleyen engellimiz kalmadı" dedi.
Cumhurbaşkanlığı Resepsiyonu haberi 07 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  3505 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle