DEVLET BAKANI KAVAF HATAY DA 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, ''Kadınlarımızın hak, fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanabilmesi ve kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için çalışmalarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok taraflı, çok sektörlü bir yaklaşımla sürdüreceğiz'' dedi.
DEVLET BAKANI KAVAF HATAY DA 8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
 Kavaf, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ottoman Otel'de düzenlenen ''Medeniyetlerin Buluşma Noktası Anadolu'da Kadının Güçlendirilmesi'' programında yaptığı konuşmada, şu an Mecliste Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bulunduğunu, burada erkek milletvekillerinin de yer aldığını, bunun gurur ve onur verici bir durum olduğunu söyledi.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, siyasi hayatının başından bu yana kadınları desteklediğini, onları siyasete kazandırma noktasında çok ciddi adımlar attığını dile getiren Kavaf, Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da kadınların her konuda kendilerini geliştirmelerine yönelik kampanyalara öncülük ettiğini belirtti.
     Kadının toplumsal hayatın içinde yer almasının, üretim süreçlerinde aktif rol oynamasının, çağın en önemli gelişme kriterlerinden biri olduğunu vurgulayan Kavaf, şöyle devam etti:
     ''Kadınlarımızın iş gücüne katılmasını, iş gücü katılımlarını artırarak geleneksel çalışma alanları dışında farklı sektörlerde istihdama katılım düzeylerini yükseltmeyi, eğitim imkan ve fırsatlarından daha fazla faydalanmalarını sağlamayı, sosyal güvenlik göstergelerini iyileştirmeyi, sağlık sorunlarını azaltmayı, yetki ve karar alma mekanizmalarında temsili artırmayı ve aile içi şiddetin önüne geçmeyi temenni ediyorum. Kadınlarımızın hak, fırsat ve imkanlardan eşit şekilde yararlanabilmesi ve kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için çalışmalarımızı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok taraflı, çok sektörlü bir yaklaşımla sürdüreceğiz. Bu konudaki siyasi kararlılığımız ve azmimiz tamdır.''
     Kavaf, kadınların ''Kadınlar Günü''nü kutladığını da belirtti.