EVLİLİK MASRAFI ? BİN TL YE ULAŞIYOR

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2015 yılında evlenen çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak 602 bin 982 oldu. Evlilik oranları hız kesmezken, evlenecek çiftlerin ihtiyaçları hesaba katıldığında, mütevazi bir ev kurma ve düğün maliyeti 60 bin TL'den başlayan rakamlara ulaşıyor.

Bizi Sayfanızda Paylaşın

EVLİLİK MASRAFI ? BİN TL YE ULAŞIYOR
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2015 yılında evlenen çiftlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 5 artarak 602 bin 982 oldu. Evlilik oranları hız kesmezken, evlenecek çiftlerin ihtiyaçları hesaba katıldığında, mütevazi bir ev kurma ve düğün maliyeti 60 bin TL'den başlayan rakamlara ulaşıyor. Düğün mekanı seçimi ve davetli sayısına göre bu rakam 200 bin TL ve üzerine kadar çıkabiliyor. Çiftler, bütçelerine en uygun ev eşyaları ve düğün ile ilgili hazırlıkları yaparken alternatifleri görmek için aylarca süren bir çabanın içine giriyorlar.
3 GÜNDE EVLİLİK HAZIRLIĞI BİTİYOR
15. kez yapılacak olan Evlilik Dünyası Evlilik Hazırlıkları Fuarı, İstanbul ve çevre illerdeki evlenecek çiftlerin adeta arayıp da bulamadığı bir imkan sunuyor. Her yıl binlerce çiftin ziyaret ettiği fuar, pek çok alternatifi bir araya getiren, trendleri takip eden anlayışıyla da fark yaratmaya devam ediyor. 3 gün süren fuarda gelin ve damat adayları, firmaların sergilediği ürünleri birebir görme, indirimlerden ve kampanyalardan faydalanma imkanı buluyorlar. Çiftler, özel tasarım gelinliklerden, kişiye özel davetiyeye, Roma'da düğün hizmetinden, ev dekorasyonuna kadar pek çok ürüne, firmaya ve markaya ulaşabiliyorlar.
FUAR, EVLİLİK SEKTÖRÜNE 2 MİLYAR DOLARA YAKIN BİR HACİM YARATIYOR
Yıllık 12 milyar dolarlık hacme ulaşan evlilik sektörüne fuarın katkısı ise 2 milyar dolara yakın. Evlilik Hazırlıkları Fuarı, her yıl artan ziyaretçi kapasitesiyle sektördeki firmaları tüketici ile buluştururken aynı zamanda çiftler için de özel imkanlar sunuyor. 8 bin 500 metrekare alanda 130 firmanın katılımıyla açılacak olan fuarda bu yıl, özel tasarım gelinlik ve damatlıklar, farklı konseptte düğün mekanları, organizasyon firmaları, ev dekorasyonu, beyaz eşya, avantajlı balayı paketleri, fuara özel fiyatlarla şık gelin mücevher ve takıları da bulmak mümkün.