GELİNLİĞİYLE BABASINA ZİYARETE GİTTİ

Balyoz davası kapsamında Hasdal Askeri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Deniz Kuvvetleri Harekat Başkan Yardımcısı Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın kızı Tuğçe Çakmak, önceki gün dünya evine girdi.
GELİNLİĞİYLE BABASINA ZİYARETE GİTTİ
    Nisan ayındaki nikahını babasının tutukluluğu gerekçesiyle ileri bir tarihe erteleyen Çakmak, Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde dünyaevine girdi. Kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla gerçekleşen nikah törenine gidemeyen Tuğamiral Çakmak, kızının nikahına büyük bir çelenk gönderdi. Kırmızı ve beyaz karanfillerden yapılan çelengin ortasında ise, kocaman bir denizci çapası işareti vardı. Nikah memurunun geline babasının adını sorduğu zaman genç kız “Cem Aziz Çakmak” diye yanıt verince, salondaki davetliler ayağa kalkarak alkışladı.

 


Komutanları duygulandıran ziyaret

 

Sade nikah töreninin ardından yeni evli çift, babaları Cem Aziz Çakmak’ın elini öpmek için Hasdal Askeri Cezaevi’nin yolunu tuttu. Gelinliğiyle Hasdal’a giden Tuğçe Çakmak’ı, cezaevinde tutuklu bulunan 56 general ve amiral ile askerler karşılıklı sıralanarak karşıladı. Komutanların karşılıklı ellerini birleştirerek yaptıkları koridorun altından geçerek kendisine gelen kızını ve damadını gören Tuğamiral Çakmak’ın ise gözyaşlarına hakim olamadığı öğrenildi. Cezaevinde bulunan diğer komutanlar da yaşanan duygulu anların ardından gözyaşlarına boğuldu. Kızına sarılan Çakmak’ın, “Biz, dışarda veya içerde olalım, hiçbir şey fark etmez. Dimdik ayaktayız. Önemli olan Türkiye’dir” dediği öğrenildi.

GELİNLİĞİYLE BABASINA ZİYARETE GİTTİ haberi  tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  125745 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak