İRAN'I 6.3'lük DEPREM VURDU

İran'ın güneyindeki Buşehr eyaleti 6.3 şiddetinde bir depremle sarsıldı. Bilanço giderek artıyor. İlk belirlemelere göre 30 kişi hayatını kaybetti, 800 kişi yaralandı.
İRAN'I 6.3'lük DEPREM VURDU
Sarsıntının hissedildiği bölgedeki kişiler açık alanlarda beklemeye devam ediyor. İran'ın güneyinde bugün meydana gelen deprem sonucu ölü sayısının 30'a yükseldiği bildirildi. İran'ın İSNA haber ajansının haberine göre, depremde yaralı sayısı da 800'e ulaştı.Buşehr merkezinin 90 kilometre güneydoğusundaki Deşti kentine bağlı Kaki bölgesinde ve çevresinde hissedilen depremin ardından en büyüğü 5,3 olmak üzere çok sayıda artçı sarsıntının kaydedildiği açıklandı.Depremin ardından helikopter ambulanslar ve diğer ilk yardım ekipleriyle arama ve kurtarma timlerinin bölgeye sevk edildiği belirtildi.
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Jeofizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen , İran 'da meydana gelen 6.3 şiddetindeki depremin nükleer santrale yakın olduğunu söyledi."Deprem in meydana geldiği bölge dikkat çekici aslında" diyen Gülen, "Bu deprem, İran'ın yapmakta olduğu nükleer santralin yakınlarında meydana geldi. Deprem, nükleer santrale aşağı yukarı 70 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Bu konu üzerinde durulmalı" ifadesini kullandı.Gülen, Japonya'daki depremin ardından "nükleer sorun" yaşandığını vurgulayarak, "İran da aynı sorunla karşı karşıya kalabilir ancak santralin yapımında bu konuya dikkat edilmişse sorun çıkmaz. Önümüzdeki günlerde açıklama yapılacaktır. Umarım nükleer bir tehlike oluşmaz" şeklinde konuştu.Depremin, Türkiye ile bağlantısı olmayan bir bölgede meydana geldiğini kaydeden Gülen, Türkiye için tehdit oluşturmadığını sözlerine ekledi. 
İRAN'I 6.3'lük DEPREM VURDU haberi 09 Nisan 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  92225 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle