Munzur Çayı’nda yüzme keyfi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, sıcak havadan bunalan vatandaşlar, Munzur Çayı’nda yüzerek serinlemeye çalıştı.
Munzur Çayı’nda yüzme keyfi
Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde devam ettiği Ovacık’ta, yerli ve yabancı turistler hafta sonu tatilini fırsata çevirerek Munzur Çayı’na akın etti. Sıcak havadan bunalan onlarca vatandaş, ilçede kar sularıyla beslenen Munzur Çayı üzerindeki Kandolar gölünde yüzerek serinlemenin keyfini çıkardı.
Munzur Çayı’nın yüzmek için elverişli olduğunu dile getiren Alican Batar, tüm yaşıtlarını yüzmeye davet etti.
Kendi yaşındaki çocukların kolayca Munzur Çayı’nda yüzebileceğini belirten Batar, "Munzur Çayı, Bodrum’da ki tatil alanlarına belki bin çekmez ama, gayet güzel bir yer. Herkesi buraya bekleriz. Hava sıcaklıkları son bir haftadır mevsim normallerinden daha yüksek olduğu için Munzur Çayı’na yüzmeye daha çok geliyoruz" dedi.
Yaz tatilini geçirmek için İstanbul’dan Ovacık’a geldiğini aktaran Meliha Çolak da havaların çok sıcak olmasından yakınarak, "Burası gayet iyi. Sıcak olduğu içinde serinlemek için her zamanki gibi Munzur Vadisi’ni tercih ediyoruz. Diğer illere rağmen buranın doğası ve suyu gayet güzel. Balıklarla beraber yüzüyoruz diyebilirim. Ülkemizdeki tatil yörelerine göre buranın suyu daha temiz. Doğa harika. Gayet eğleniyoruz ve mutluyuz. Herkesin burada tatil tercihi yapmasını istiyoruz" diye konuştu.
Elazığ’dan Ovacık’a geldiği belirten Baran Cem Gedik ise havaların son bir haftadır çok sıcak olduğunu ve bu yüzden de arkadaşlarıyla birlikte Munzur Çayı’nda yüzdüklerini kaydetti.
Tunceli’de elektrik kesintisi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde elektrik kesintisi uygulanacağı bildirildi.

16 Ağustos 2017 09:49
Munzur Çayı’nda yüzme keyfi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, sıcak havadan bunalan vatandaşlar, Munzur Çayı’nda yüzerek serinlemeye çalıştı.

13 Ağustos 2017 12:40
Cari açık açıklandı

Cari açık, 2017 yılı Haziran ayı verilerine göre 1 milyar 201 milyon dolar azalarak 3 milyar 763 milyon dolar oldu

11 Ağustos 2017 10:34
Huzur ortamı Ovacık’ı canlandırdı

Eşsiz doğal güzellikleri ve yabani hayvan varlığıyla dikkat çeken Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, terörle mücadele sayesinde huzurun hakim olmasıyla turizm sektöründe önemli bir artış yaşandı.

09 Ağustos 2017 11:06
Ovacık lavanta kokmaya başladı

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, demonstrasyon çalışması kapsamında ekilen lavantalar çiçek açtı.

08 Ağustos 2017 10:32
Otomobil lastiğiyle oyun keyfi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, internet ve bilgisayar oyunlarının olmadığı köylerde yaşayan çocuklar, otomobil lastiklerini yuvarlayarak eğlencenin tadını çıkarıyor.

06 Ağustos 2017 11:08
Enflasyon rakamları açıklandı

TÜİK enflasyon rakamlarını açıkladı. Temmuz ayında tüketici fiyat endeksi (TÜFE) aylık yüzde 0,15, yurt içi üretici fiyat endeksi de aylık yüzde 0,72 arttı.

03 Ağustos 2017 10:52
Tunceli’de üst düzey 3 terörist öldürüldü

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Silahlı İnsansız Hava Aracı desteği ile düzenlenen operasyonda 3 üst düzey olduğu tahmin edilen terörist ölü olarak ele geçirildi.

01 Ağustos 2017 12:36
Ünlü oyuncu Kanbolat Görkem Arslan, Munzur Gözeleri’ni gezdi

Tunceli’nin Ovacık ilçesine gezi amaçlı gelen sinema ve dizi oyuncusu Kanbolat Görkem Arslan, Munzur Gözeleri’ni ziyaret edip sevenleriyle fotoğraf çektirdi.

29 Temmuz 2017 11:48
Tunceli’de şarbon nedeniyle 7 hayvan telef oldu

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde şarbon virüsünün bulaştığı 7 büyükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

22 Temmuz 2017 12:03