NEVRUZ KUTLAMALARI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nevruz'un herkesin kardeş olduğunu, herkesin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğini hatırlattığını belirterek, ''Onun için bu anlamlı günü bütün milletimizle el ele, gönül gönüle vererek kutlayacağız. Birbirimize sımsıkı kenetlenecek, bütün unsurlarımızla, bütün farklılıklarımızla bu toprağın, bu vatanın asli unsuru olduğunu bilerek birbirimizi bağrımıza basacağız'' dedi.

NEVRUZ KUTLAMALARI

 Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, ''Nevruz Bayramı'' mesajı yayımladı.
     Yeniden dirilişin, tazelenişin sembolü olan Nevruz Bayramı'nın, Orta Asya'dan Avrupa içlerine kadar uzanan müşterek kültür coğrafyasında, yüzyıllardan bu yana aynı ruh ve heyecanla kutlandığını belirten Erdoğan, bugün toprağın yeniden dirildiğini, bugün bütün tabiatın toprağın sunduklarıyla, toprağın bereketiyle yeniden dirildiğini kaydetti.
 
 

     Erdoğan, şöyle devam etti:
     ''Bizler toprağı bir ana gibi sahiplenen, onu 'toprak ana' diye isimlendiren, topraktan yaratıldığımıza ve nihayetinde yeniden toprağa döneceğimize inanan bir kültür ve inancın mensuplarıyız.
     Bu bakımdan, toprağın yeniden dirilişi bizim kültür ve medeniyetimize göre aslında bütün bir hayatın, insanlığın, insani değerlerin yeniden yeşermesidir.
     Nevruz bizlere hepimizin kardeş olduğunu, hepimizin aynı kökten, aynı ruhtan geldiğimizi hatırlatmaktadır.
     Onun için bu anlamlı günü bütün milletimizle el ele, gönül gönüle vererek kutlayacağız. Birbirimize sımsıkı kenetlenecek, bütün unsurlarımızla, bütün farklılıklarımızla bu toprağın, bu vatanın asli unsuru olduğunu bilerek birbirimizi bağrımıza basacağız.
     Ben bu düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramlarını en içten duygularımla kutluyor; Nevruz'un adı gibi tazelenmeye, yenilenmeye, barışa ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.''
NEVRUZ KUTLAMALARI haberi 19 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  66535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle