Okul kantinlerindeki LPG tüpüne uyarı

Okul kantinlerindeki LPG tüpüne uyarı
Okul kantinlerindeki LPG tüpüne uyarı
MEB, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce okulların alması gereken önlemlere ilişkin talimatlar verdi.

ANKARA

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü, okul müdürlüklerine yeni eğitim öğretim yılına başlamadan önce okul kantinlerindeki LPG tüpleriyle ilgili gerekli önlemlerin alınması ve kantinlerin en az ayda bir kez denetlenmesi talimatı verdi.
MEB Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Murat Bey Balta, okul müdürlüklerine, 2011-2012 eğitim-öğretim döneminde önce yapılması gereken hazırlıklara ilişkin yazı gönderdi. Okullardaki güvenliğin sağlanmasına yönelik uyarıların yer aldığı yazıda, okul binalarının depreme dayanıklılığı ile ilgili daha önce Bakanlıkça yayımlanan genelge doğrultusunda teknik rapor alınması gerektiği belirtildi. Ayrıca yangın konusunda alınan önlem ve söndürme tedbirlerinin yeterli olup olmadığına dair ilgili kurumdan rapor alınması istenen yazıda, okulda gece bekçisinin bulunmaması halinde de durumun en yakın emniyet birimine bildirilmesi gerektiği vurgulandı. 
Yazıda, okullardaki bütün bölümlerin tertip, düzen ve temizliğine özen gösterilmesi; sıraların temizliği, boya-badana, WC ve çevre düzenlemesi ile ilgili işlerin okullar açılmadan tamamlanması talimatı verildi. Yazıda, atölye ve laboratuvarların da gözden geçirilerek eksikliklerin giderilmesi uyarısı yapıldı.
Okul kantinlerindeki LPG tüpleriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınması talimatı verilerek, ayrıca okul kantinlerinin yetkililerce ayda en az biz kez denetlenmesi gerektiği vurgulandı.