Şehit olacağını defalarca rüyasında görüp arkadaşına anlatmış

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul’da çıkan olaylarda şehit düşen 22 yaşındaki Bolulu polis memuru Ozan Özen’in şehit olmadan önce arkadaşıyla yaptığı whatsapp görüşmelerinde defalarca şehit olacağını rüyasında gördüğünü anlattığı ortaya çıktı. Şehit babası Metin Özen, oğlunun şehit olmasının ardından ortaya çıkan mesajları açıklayarak, "Oğlum o geceyi defalarca rüyasında görmüş. Rüyasında şehit olacağını görerek arkadaşına anlatmış” dedi.
Şehit olacağını defalarca rüyasında görüp arkadaşına anlatmış
İstanbul Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Bolulu polis memuru Ozan Özen, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda görevli olduğu sırada yaşanan çatışma sırasında kafasından vurularak şehit edildi. Genç yaşta oğlunun şehit olmasının acısını yaşayan Metin Özen, oğlunun rüyasında şehit olduğunu gördüğünü ve bunu arkadaşına whatsapp konuşmalarında yazdığının ortaya çıktığını söyledi.

“Bir kişi ile çatışıyorum o da ölüyor ben de”
Şehit babası Metin Özen, şehit oğlunu anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Şehit olan oğlunun 15 Temmuz darbe girişimi öncesi bir arkadaşına attığı whatsapp mesajlarının ortaya çıktığını ifade eden Özen, "Ozan çok farklı ve hayat dolu bir çocuktu. Şehit düştükten sonra bir arkadaşıyla 15 Temmuz öncesinde yaptığı bir mesajlaşma elimize ulaştı. Ozan, arkadaşına sürekli gördüğü bir rüyayı anlatmış. Ozan mesajlaştığı arkadaşına, ’Aynı rüyayı görüyorum. Doğu’ya bir yere tayinim çıkıyor, gidiyorum. Saç sakal uzatmışım. Omzumda saçlar var. 1 karış falan sakalım var. Zırhlı araçla arazide geziyoruz. Tam o arada bomba patlıyor. Araç darmadağın ama burnum bile kanamıyor. Herneyse rastgele ateş etmeye başlıyorum sağa sola. Sonra bir kişi ile çatışıyorum, o bana sıkıyor ben ona. O da ölüyor ben de’ yazmış. Oğlum o geceyi ve şehit olduğunu defalarca rüyasında görmüş" diye konuştu.

"Ateş düştüğü yeri yakıyor"
Şehit haberlerini izlediklerinde çok üzüldüklerini vurgulayan Özen, şunları söyledi:
"Başta Bolu Valiliği olmak üzere devlet büyükleri oğlumun şehit olduğu günden beri her konuda yardımcı oluyorlar. Arka arkaya gelen terör saldırılarını televizyonlardan başka bir gözle izliyoruz. Hiç birşey dışarıdan görüldüğü gibi değil. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Televizyonlardan hergün şehit haberleri geldiğinde üzülüyoruz tabii ki. Ama bizim için herşey daha farklı. Biz şehit ailesi olarak sözün bittiği yerdeyiz. İçimizdeki hainlerin bunu yapması bizi daha fazla üzüyor"

"Annesi ve anneannesini umruye göndermek istiyordu"
Şehit olan oğlunun bir gün memur olursa annesi ve anneannesini Umre’ye göndermek istediğini söyleyen Metin Özen, "Oğlum annesine ve anneannesine çok bağlıydı. Birgün memur olursa ikisini de kendi parasıyla Umre’ye göndermek istiyordu. Oğlum bu isteğini gerçekleştiremedi ama annesi ve anneannesi Ozan’ın ahdını yerine getirmek için Umre’ye gittiler" şeklinde konuştu.
Şehit olacağını defalarca rüyasında görüp arkadaşına anlatmış haberi 12 Ocak 2017 13:40 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Bolu muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Bolu Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Bolu Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Bolu Radyoları Canlı Radyo Dinle
Bolu İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Bolu Yemek Tariflerini Ekle
Beğendiniz mi?
Okunma
Kategori
Şehir
Kılıçdaroğlu Bolu Dağı’nı aştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününde Bolu Dağı geçilirken, yürüyüşe Berkin Elvan’ın ailesi de katıldı.

27 Haziran 2017 10:22
Provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünün 13’üncü gününde yaptığı basın açıklamasında, “yürüyüş sırasında provokasyonlara gelmeyin. Bunun için 12 maddelik genelge hazırladık” dedi.

27 Haziran 2017 09:18
Kartal Belediye Başkanı Öz’den ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek

BOLU (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz de destek verdi.

26 Haziran 2017 20:45
Kılıçdaroğlu’na Rabia işaretli tepkili karşılama

Bolu’da bir grup, tepki göstermek amacıyla çıktıkları üst geçitte CHP konvoyunu Rabia işaretiyle karşılayarak yürüyüşe tepki gösterdi. Grup, çevik kuvvetin müdahalesiyle bölgeden uzaklaştırıldı.

26 Haziran 2017 13:22
CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşünün 12. gününde

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nün 12. gününe bu gün Bolu Dağkent mevkisinden başladı.

26 Haziran 2017 12:23
Kılıçdaroğlu, “Düşünün bir kişi yargılanırken henüz daha karar verilmemiş ama Maltepe Cezaevinde özel yer hazırlanıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünün 12. Gününe basın toplantısı ile başladı. Kılıçdaroğlu, “Düşünün bir kişi yargılanırken henüz daha karar verilmemiş ama Maltepe Ceza evinde özel yer hazırlanıyor” diye konuştu.

26 Haziran 2017 09:54
Kılıçdaroğlu bayramın ilk günü 11 kilometre yürüdü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’dan başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün 11. gününde bayramlaşma ziyaretleri nedeniyle 11 kilometre yürüyebildi.

25 Haziran 2017 19:53
Kılıçdaroğlu, Bolu’da bayram ziyaretlerinde bulundu

Ramazan Bayramı’nın ilk gününü Bolu’da geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerini, huzurevini ve İzzet Baysal’ın Anıt Mezarı’nı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretlerinde çocuklara bayram harçlığı verdi.

25 Haziran 2017 14:49
Kılıçdaroğlu:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramlaşma programı öncesinde düzenlediği basın toplantısında, sabah saatlerinde rahatsızlık geçiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ’geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

25 Haziran 2017 10:53
Kılıçdaroğlu bayram namazını Bolu’da kıldı

Adalet yürüyüşü kapsamında Bolu’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayram namazını Karacaağaç Mahallesi Camii’nde kıldı.

25 Haziran 2017 08:50
Provokasyonlara karşı 12 maddelik genelge hazırlandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşünün 13’üncü gününde yaptığı basın açıklamasında, “yürüyüş sırasında provokasyonlara gelmeyin. Bunun için 12 maddelik genelge hazırladık” dedi.

27 Haziran 2017 09:18
Kılıçdaroğlu Bolu Dağı’nı aştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 13’üncü gününde Bolu Dağı geçilirken, yürüyüşe Berkin Elvan’ın ailesi de katıldı.

27 Haziran 2017 10:22