YGS'NİN ARDINDAN

SINAV SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI YARIN SAAT 13.00'TE ÖSYM'NİN İNTERNET SİTESİNDEN YAYINLANACAK -SINAV SONUÇLARI ÖSYM'NİN İNTERNET SİTESİNDEN DUYURULACAK -SINAVDAN 180 VE ÜZERİNDE PUAN ALAN ADAYLAR 18-27 NİSAN ARASINDA LYS İÇİN BAŞVURABİLECEKLER
YGS'NİN ARDINDAN
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) soru kitapçığı ve cevap anahtarı yarın Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yayımlanacak.
     ÖSYM'den yapılan açıklamada, YGS'nin dün 153 sınav merkezinde 5 bin 728 binada ve 89 bin 290 salonda gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, güvenliği sağlamak üzere daha önceden belirlenen tedbirlere ek olarak bu sınavda bazı salonlarda kamerayla kayıt yapıldığı ve sınavın sorunsuz tamamlandığı bildirildi.
     Adaya özgü hazırlanmış soru kitapçığının kullanıldığı sınavın ana soru kitapçığı ve cevap anahtarının yarın saat 13.00'de ÖSYM'nin http://ygs2011-sorular.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacağı kaydedildi.
     Sınav sonuçlarının ÖSYM'nin internet adresinden açıklanacağı, adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyeceği belirtilen açıklamada, 2011-YGS puanlarından en az biri 180 ve üzeri olan adayların, 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvurabilecekleri ifade edildi. LYS'ye 18-27 Nisan 2011 tarihleri arasında başvuru yapılabileceği kaydedildi.
YGS'NİN ARDINDAN haberi 28 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  73255 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle