Zehir tacirlerinin kabusu oldular

Zehir tacirlerinin kabusu oldular
Zehir tacirlerinin kabusu oldular

Ankara Köpek Eğitim Şube Müdürlüğü Merkezinde yetiştirilen narkotik detektör köpekler, operasyonlarda büyük başarı gösteriyor.

MALATYA - Ensar Özdemir

Malatya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde kullanılan köpekler uyuşturucu akışına önemli darbe vurdu.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde, "Rocky", "Linda" ve "Pars" görev süreleri içinde 3 tonun üzerinde uyuşturucu madde yakalatarak önemli bir başarının elde edilmesine katkı sağladı.
Şube Müdürü Erol Keskinkılıç, yüksek sadakat ve hırsa sahip köpekleri kullanmanın uyuşturucu madde aramada çok etkili olduğunu belirterek, zehir tacirlerinin türlü yöntemlerle gizledikleri uyuşturucuları deşifre etmeyi başaran köpeklerin teşkilatın hem maskotu hem de vazgeçilmezi haline geldiğini vurguladı.
Keskinkılıç, köpeklerin eğitimlerinin her gün düzenli olarak yapıldığına değinerek, şöyle konuştu:
"Uzman eğitmenler tarafından yavruluk döneminden itibaren göreve uygunluk testleri yapılır. Bu testleri başarıyla geçen yavru köpekler, 1-1,5 yaşlarına geldiklerinde daha önceden uzman eğitmenler tarafından seçilmiş olan köpek sevk ve idareci aday personelle birlikte 3,5 ay sürecek olan zor bir eğitime tabi tutulurlar. Bu sürecin sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan personel ile detektör köpeklerin, uyuşturucu ile mücadele amaçlı olarak illerde faaliyet gösteren birimlerde görev almaları sağlanmaktadır. Narkotik detektör köpeklerinin ihtiyaçları, temizliği, idmanları ve eğitimleri köpek sevk ve idarecisi tarafından düzenli olarak her gün yapılmaktadır. İlimiz 3 adet narkotik detektör köpekle uyuşturucuyla başarılı bir şekilde mücadele etmektedir. Narkotik detektör köpeklerimiz göreve başladıklarından bu yana oldukça başarılı operasyonlara katılmıştır."

"Rocky", "Linda" ve "Pars"
Günlük eğitimlerinin yanı sıra diğer köpeklerle ve insanlarla oynamayı çok seven, aşırı duygusal bir yapıya sahip olan "Rocky", bugüne kadar 1,5 ton uyuşturucunun ele geçirilmesini sağladı.
Irkının genel özelliği olan diğer köpeklere ve insanlara yakınlığıyla bilinen, "Linda", yer aldığı operasyonlarda 1,5 ton uyuşturucu maddenin ele geçirilmesinde önemli rol oynadı.
Uyuşturucu operasyonlarında yer alan, "Pars" da 100 kilogramın üzerinde uyuşturucunun ele geçirilmesini sağladı.

Zehir tacirlerinin kabusu oldular haberi 03 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay tarafından  157080 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle