Antakya İmam Ali İnan Kültür Derneği Hz. Hüseyin paneli düzenledi

Hatay'ın Defne ilçesi Gültepe mahallesi İmam Ali inan ve Kültür Derneği öncülüğünde düzenlenen Hz. Hüseyin veKerbela şehitlerini anma paneli çoğu katılımcı kesimkatıldı.

Antakya İmam Ali İnan Kültür Derneği Hz. Hüseyin paneli düzenledi
Hatay'ın Defne ilçesi Gültepe mahallesi İmam Ali inan ve Kültür Derneği öncülüğünde düzenlenen Hz. Hüseyin veKerbela şehitlerini anma paneli çoğu katılımcı kesimkatıldı.Programda öncleikle  antakya ehli Beyt çocuk korosu günün anlamını taşıyan daha sonra Kuranı Kerim tilaveti okundu.Konuşma yapan Defne ilçe müftüsü Necati gündoğdu günün anlamıyla ilgili kouşma yaptı.Kerbeladaki Hz. Hüseyin'in şehir dilmesi günümüze kadar gelen unutulmayan bir olaydır. Bizler burada müslümanlar olarak onların ruhlarını yada ediyoruz. diyerek sözlerini kaydetti.Daha sonra konuşma yapan İmiam Ali Errneği Eş başkanı Fetit kısaboylu günün anlamını taşıyan bir konuşma yaptı. Bizler burada bugün Hz. Hüseyin'i ve kerbaladaki şehitleri anıyoruz. diyen Eş başkan kısaboulu bizler burada Kerbelada şehit olan Hz. Hüseyin ve şehitlerini her yıl olduğu gibi bu günde minnetle anıyoruz. diyerek sözlerini kaydetti.Hatay'ın Kanat önderlerinden Seyh Ali Yolcu, günün anlamını taşıyan Arapça bir konuşma yaparak sözlerine başladı.bizler burada toplayan Hz. Hüseyin'in sevgisi tabiki bugünler en önemli unutulmayan günlerdir.
Hz. Hüseyin ve Kerbala şehitleri anma paneline katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu toplum hz hüseyin'in sevgisini taşıyan bir toplumdur. Hz. Fatma'nın sevdiği toplumdur. Muhammet Mustafa'nın sevdiği toplumdur. Bizler çocuklarımıza Muhammed sevgisini hep aşıladık aşılıyoruz. Bu isimler tahihirmizde çok önemli isimlerdir. islamn Dini en büyük dindir. bizşlerin burada amacı genç nesillere göğsüne imaneline kuran vermeyi hep hedefledik ve hedefliyoruz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için peygamber sevgisini onlara aşılıyoruz. Dolayısıyla Kerbala şehitleri Hz Hüseyin'i rahmetle minnetle anıyoruz dedi.Bir konuşma yapan ibrahim Yaman, bugün bizler burada duygulu anlar yaşıyoruz  geröçekten Hz. ali'yi Hz Hüseyin'i nalamammak mümkün değil yaşadığımız bu coğrafyada bazı unsurlar Alevileri hedef almaktadır. Bizler Alevi yurttaşları olarak bu ülkenin varlığına birliğine  inanna insanlarız. Kimse bizi bu birlik beraberlikte ayıramaz. Dolayısıyla Hz. hüseyin'i ve Kerbala şehitlerini rahmetle anıyruz. dedi.son olarakta, Aylin açıkgöz Allah'ın adıyla adını taşıyan şiirle gelenlerin dikkati çeken Aylin Açıkgöz bu güzel şiiri okurken gelen misafirlerie duygulu anlar yaşattı. Panel daha sonra verilen ikramlarla sona erdi.