Merhum Hacı İbrahim Alkan'ın ve merhume Hatice Alkan dualarla anıldı

Merhum Hacı İbrahim Alkan'ın 9. ve merhume Hatice Alkan'ın 3. vefat yıldönümü dolayısı ile 31 Ağustos Pazar günü saat 13.00'da Yayladağı'na bağlı Yenice Köy Mahallesinde Kur'an-ı Kerim ziyafeti düzenlendi.
Merhum Hacı İbrahim Alkan'ın ve merhume Hatice Alkan dualarla anıldı
 Geçtiğimiz haftasonu Yayladağı Yenice köyünde düzenlenen Hatmi Şerif Mevlidine yaklaşık 2500 kişi katıldı. Hatmi şerifte Alkan kardeşler Mehmet Alkan Bostan Alkan yaptıkları ortak açıklamada babamızın ve annemizin her yıl düzenlediğimiz Hatmi şerif kuran Travetine katılan dostlarımıza Antepten Maraştan istanbuldan gelen dostlarımıza da katılımlarından dolayı teşkkür ediyoruz dediler.Alkan kardeşler gelen misafirlere yakından ilgilendiler.Kur'an-ı Kerim ziyafetine vali vekili Kadim Doğan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Prof.Dr. Rektörü Hüsnü Salih Güder, Samandağ kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Antakya Belediye başkanı İsmail Kimyeci, Antakya Ticaret ve Sanayi odası başkanı Hikmet Çinçin, Yayladağı belediye başkanı Mehmet Kalkan, Hatay Büyükşehir daire başkanı Mehmet Çaparali, daire müdürleri Antakya Ticaret ve sanayi odası yönetici ve çalışanları, siyasi parti temsilcileri, esnaf oda başkanları, Mahalle muhtarları ve çok sayıda Hataylı esnaf katıldı. Program sonunda misafirlerini uğurlayan, Hacı Bostan ve Mehmet Alkan kardeşler, Mevlid programında emeği geçen Yeniceköy halkına ve kendilerini yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür ettiler. Hatay il müftü Yardımcısı Mehmet Emin Okuyucu konuşmasında şu görüşlere yer verdi.
Bugün burada Hacı İbrahim Alkan eşleri Hatice Alkan annemize Allahtan rahmet diliyor, aramızdan uzun bir zamanda olsa 9 yıldır bu geleneksel hale gelen mevlidi tiraveti gerçekten bu kalabalık Alkan ailesini çok sevildiğini ifade ediyor.diyen Okuıyucu bizler bu dünyada hepimiz bir faniyiz bu gün varsak yarın yokuz yapılan hayırlar arkamızdan dua olarak gelecektir. burada sözlerime son vermeden Mehmet alkan Bostan Alkan kardeşlere bir kez daha bu hatmi şerifi düzenledikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. anne ve babalarına da tekrar Allah'tan rahmet diliyorum dedi.Daha sonra gelen misafirlere bulgur ve et fasulye gibi yemekler ikram edildi ve lokum dağıtıldı. Bizler de yayın ailesi olarak Hacı İbrahim alkan'a Hatice Alkan'a Allahtan rahmet diliyoruz.