''2. ANTAKYA MEDENİYETLER BULUŞMASI FİLM FESTİVALİ''

FESTİVAL KOORDİNATÖRÜ NASEH: -''FESTİVALİN ULUSLARARASI BOYUT KAZANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ'' 
''2. ANTAKYA MEDENİYETLER BULUŞMASI FİLM FESTİVALİ''
2. Antakya Medeniyetler Buluşması Film Festivali Koordinatörü Jozef Naseh, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkısıyla 4-11 Aralıkta düzenlenecek festivalin uluslararası boyut kazanması için çalıştıklarını belirtti.
     Naseh, Saklı Ev'de düzenlediği basın toplantısında, Antakya Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde yapılacak festivalde 15 filmin gösteriminin yapılacağını söyledi.
     Bu yıl ikincisini düzenleyecekleri festivalde, belgesel film gösteriminin yanı sıra müzik dinletisine, uygulamalı film yapımcılık eğitimi ile atölye çalışmalarına da yer verileceğini ifade eden Naseh, bu kapsamda kentin tanıtımına da katkı sağladıklarını kaydetti.
     Festivale, Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra Belgesel Sinemacılar Birliği, Sinematek ve Çizgi Tiyatrosunun da destekte bulunduğunu vurgulayan Naseh, ''Festivalimizle sanatseverler çok sayıda belgesel filmi izleme şansı yakalayacak. Festivalin uluslararası boyut kazanması için çalışıyoruz. Etkinliğin, Ortadoğu ve Avrupa'nın buluştuğu bir köprü rolü üstlenmesini istiyoruz. Bunun için festivalimizi, destek bulmamız halinde Suriye'nin Halep ile Almanya'nın Münih ve Berlin kentlerinde de sanatsevenlerle buluşturmak istiyoruz'' diye konuştu.
     Jürinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Sinema Dairesi Başkanı Nejat Gökçe, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Semir Aslanyürek, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü öğretim görevlisi Hakan Aytekin ile belgesel film yönetmeni Kerime Şenyücel ve yönetmen Çağrı Kınıkoğlu'dan oluştuğunu ifade eden Naseh, dereceye giren ilk üç filme para ödülünün yanı sıra çeşitli hediyeler verileceğini söyledi.