40 YILLIK YAZARLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

KİTAP YAZABİLMEK İÇİN DANASI SATARAK BİLGİSAYAR ALAN İLKOKUL MEZUNU KADIN, KAGİD İLE GAZETECİ METİN UCA'NIN DESTEĞİYLE KİTAP ÇIKARDI
40 YILLIK YAZARLIK HAYALİ GERÇEK OLDU
 Hataylı ilkokul mezunu Hatice Elveren Peköz'ün yıllardır kurduğu yazarlık hayali gerçek oldu. Kitap yazabilmek için danası satarak bilgisayar alan Peköz, Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) ile Gazeteci Metin Uca'nın desteğiyle kitap çıkardı.
     Yıllardır kaleme aldığı öykülerini ''Yeminli Kitap'' isimli eserde toplayan Peköz (50), Belediye eski hizmet binasında imza günü düzenledi.
     Dörtyol ilçesine bağlı Yeşilköy beldesinde oturan, 4 çocuk annesi Peköz, sürekli kitap okuyarak kendini geliştirmeye çalıştığını söyledi. Hayata dair farklı öyküler ve şiirler yazarak mutlu olduğunu vurgulayan Peköz, bu çalışmalarını çok istemesine rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle bir türlü kitap haline getiremediğini belirtti.
     Kitap çıkarma hayaliyle 2003 yılında danasını satarak dizüstü bilgisayar aldığını anlatan Peköz, ''Bilgisayarı nasıl kullanacağım konusunda oğlumdan ders aldım. Öykü ve şiirlerimi burada yazarak, mahalli gazetelere gönderdim, ilgi gördü ve yayınlandı. Ancak, bunlar bana yetmiyordu, kitap çıkarmak istiyordum. KAGİD ve Gazeteci Metin Uca'nın desteği sayesinde 40 yıllık hayalim gerçek oldu.''
     İkinci Adam yayınlarından çıkan ilk kitabıyla büyük mutluluk yaşadığını ifade eden Peköz, çalışmalarının bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.
     İmza gününe katılan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da Peköz'ü tebrik ederek, her konuda kadınlara destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
     KAGİD Başkanı Belgin Ünal, ilk etapta 500 adet bastırılan kitabın büyük ilgi gördüğünü, Peköz'ün gayretiyle herkese örnek olması gerektiğini kaydetti.
     Konuşmaların ardından Peköz, kitabını imzaladı.
     Törene İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen ile vatandaşlar katıldı.